V představení se objeví i známý zpěvák Jiří Korn, jenž přijal roli filozofa Panglosse. Toho ztvárnil i v nastudování tohoto díla od Státní opery Praha, která ji uvedla v roce 2006. Titulní roli ztvární v alternaci Michal Bragagnolo, člen známého pěveckého kvarteta 4 tenoři, a Richard Samek, jako baronova dcera Cunegonde vystoupí Doubravka Součková či Jana Sibera.

Premiéra je naplánována na 10. června 2023 na Nové scéně DJKT. „Dílo zazní s českým překladem, ale písně zůstanou v originálním znění, tedy v angličtině,“ poznamenala tisková mluvčí plzeňského divadla Martina Drbušková.

Režisérem inscenace bude Tomáš Ondřej Pilař, vizuální stránka je v rukou scénografa Petra Vítka a kostýmní návrhářky Evy Jiřikovské, choreografii vytvoří bývalý sólista plzeňského baletu Martin Šinták.

Opereta Candide, která vznikla podle Voltairovy stejnojmenné povídky, zůstává neprávem ve stínu skladatelova nejslavnějšího muzikálu West Side Story. Děj vypráví o naivním mladíkovi Candidovi, jenž vyrůstá na zámku svého strýce. Poté, co se zamiluje do baronovy dcery, je ze zámku vyhnán, a tím začíná jeho dlouhá cesta napříč celou zeměkoulí.

Vstupenky budou v prodeji od 14. dubna 2023 v pokladně předprodeje ve Smetanových sadech v Plzni nebo on-line na webových stránkách djkt.eu a v síti Plzeňská vstupenka.