Navíc právě v tomto městě se světově proslulý kytarista narodil. Na koncerty sem každoročně zve své přátele, kteří se vždy představí jak při hudební spolupráci s ním, tak samostatným vystoupením.

Cyklus v nové sezoně 2007/2008 otevře dnes od půl osmé večer spolu s kytaristou devítinásobná Česká slavice Lucie Bílá. Jí patří také obrazy Vladimíra Komárka, které si budou moci všichni zájemci na koncertě prohlédnout, aby si tak připomněli nezapomenutelného českého malíře. Celkem obsahuje nadcházející sezona v Plzeňském Prazdroji sedm hudebních setkání s Lubomírem Brabcem.

V listopadu zahraje spolu s houslistkou Silvií Hessovou a akordeonistou Ladislavem Horákem hudbu Václava Trojana k loutkovým filmům Jiřího Trnky. V prosinci se bude kytarista podílet na adventním koncertu, jehož hosty se stanou pěvkyně a moderátorka Martina Kociánová spolu se souborem Amadeus Trio. Jeho hru uslyšíme ve složení Karel Dohnal a František Hlucháň (klarinety) a Petr Hlucháň (fagot). Jako novoroční dárek cyklus nabídne Symfonii č. 9 Ludwiga van Beethovena v neobvyklé interpretaci. Spolu s Brabcem se o ni rozdělí Musica Divina Praga a Antiquarius Consort Praga s uměleckým vedoucím Petrem Hejným, cembalistka Jitka Navrátilová a známí pěvečtí sólisté.

Zazpívají přední čeští pěvci – sopranistka Hana Jonášová, altistka Miroslava Volková, tenorista Tomáš Černý a basbarytonista Martin Matoušek. Můj Janáček je název únorového večera, ve kterém zazní Kreutzerova sonáta, Listy důvěrné i cyklus Po zarostlém chodníčku. Uvedou je kytaristé Lubomír Brabec a Denisa Shneebaumová spolu se Škampovým kvartetem, které tvoří Pavel Fischer, Jana Lukášová, Radim Sedmidubský a Peter Jarůšek. Celý cyklu v sezoně 2007/2008 vyvrcholí programem z Paganiniho skladeb s houslistou Pavlem Šporclem a večerem s harfenistkou Kateřinou Englichovou a Komorním orchestrem Quattro s dirigentem Markem Štilcem.