Během tří dní nabízel festival pod širým nebem na třech pódiích přehlídku více než sedmdesáti kapel. Byl to svátek pro milovníky rocku.

Basinfirefest začal oficiálně až v pátek, a to vystoupením moravské metalové kapely Titanic na hlavním pódiu. Nedočkavci si však přili na své už během čtvrtečního podvečera, kdy své kytary rozezněla čtveřice kapel, jež fanoušci vybrali ve festivalové anketě. Organizátoři ve čtvrtek zároveň zpřístupnili parkoviště s kempem, které již druhý den praskalo ve švech.

V pátek večer se na pódiu vystřídaly hned dvě české legendy. Svůj kytarový um předvedl rockový klasik Radim Hladík se svou výraznou hudební formací Blue Effect. Po poměrně klidném Hladíkovi ovládla pódium oblíbená skupina Arakain. Vřava se stále stupňovala. Doslova k šílenství pak fanoušky přivedla britská black metalová kapela Venom, jež pódium ovládla po třiadvacáté hodině.

O zvučná jména nebyla nouze ani v sobotu. Po páté hodině se představila známá liberecká formace Krucipüsk, po které vystoupili drsňáci z Debustrolu. Na pódiu se pak až do noci střídaly zahraniční kapely. Norští heavy metalisté Thunderbolt zavítali do Spáleného Poříčí již podruhé. Své heavy metalové umění předvedla i velice oblíbená australská kapela Black Majesty, která se vrátila na scénu se zbrusu novým albem In Your Honour, která podle hudebních odborníků obsahuje dosud nejlepší skladby z dílny této skupiny. Velké ovace provázely vystoupení Švédů Dream Evil, kteří do České republiky zavítali vůbec poprvé. Fanoušci horlivě čekali hlavně na jejich nejnovější počin In the Night, který spatřil světlo světa letos v lednu.

V neděli čekaly na přízvnivce rocku další lahůdky. Mimo jiné Vilém Čok & Bypass, Alkehol, Harlej nebo Doga. Festivalový program vyvrcholil s americkou kapelou Testament, která se objevila na sanfranciském pobřeží v osmdedátých letech. Tuto skupinu odborníci řadí mezi zakladetele tzv. thrash metalu, kam patří například i světoznámá Metallica.

„Je to tady vážně skvělý. Prostě bomba. Přijeli jsme se sem letos už popáté. Samozřejmě bez bab, je to taková naše pánská jízda,“ zavtipkovali si Pavel Krajhanzl z Humpolce a Vlastimil Pospíchal z Havlíčkova Brodu, kteří se do Spáleného Poříčí chystají i příští rok.

Chválou nešetřily ani Monika Píšková, Tereza Houlová a Markéta Dobrá z Plzně. „My jsme chtěly vidět hlavně náš oblíbený Krucipüsk a měly jsme to štěstí, že jsme se dostali až k pódiu, koncert byl super. Tuhle kapelu prostě milujeme. Na Besinfirefestu jsme poprvé a moc se nám tu líbí,“ nechala se slyšet mladá děvčata. Potěšil je i dostatek toalet a sprchy či možnost zakoupit si v dopoledních hodinách pečivo u přistaveného stánku vedle pokladny.

Podle jednoho z organizátorů Josefa Bruhy nepřekonala letos návštěvnost hranici deseti tisíc lidí. „Návštěvnost byla zhruba srovnatelná s minulými ročníky. A i když nám za celou dobu konání festivalu poprvé nepršelo, bylo na druhou stranu tak strašné vedro, že lidé chodili spíš až na ty večerní kapely, kdy už byl aspoň trochu chládek,“ nechal se slyšet Bruha.

Osmý ročník Basinfirefestu sám zhodnotil jako velice povedený. „Myslím, že to bylo dobré. Nyní už se můžeme připravovat a těšit na devátý ročník, který se uskuteční prvního až třetího července 2011,“ uzavřel Bruha.