Nebílovské divadelní léto se v pátek večer stalo na dvě hodiny létem hudebním. Festival na nádvoří zámku přivedl Anetu Langerovou doprovázenou smyčcovým triem a kapelou. Vyprodaný koncert se jmenoval stejně jako zpěvaččino aktuální turné a především úspěšné album z roku 2014 Na Radosti.

A radost to tedy skutečně byla.

Aneta Langerová totiž na jižní Plzeňsko přivezla ten typ zážitku, na který se lidé těší - čekají, že bude dobrý, a odcházejí z něj s tím, že byl přímo skvělý. Ženy, muže, mladší i starší ročníky si 29letá rodačka z Benešova prakticky omotala kolem prstu už během úvodní Dívky, jež otevírá také zmíněné album. Většina písní z něj pak následovala.

Procítěná show

Těm nejemotivnějším příběhům, které zpěvačka a její kolegové představili, lidé často naslouchali jen s úsměvy na rtech a zavřenýma očima. Kdo měl oči otevřené, většinou jimi visel na první české SuperStar, která zkrátka nepotřebuje okázalou show, aby strhla dav. Stačí jí pokorný a zároveň nesmírně procítěný projev, jaký předvedla především v písních Vzpomínka či Tráva, aby se tajil dech.

A když chce naopak publikum rozhýbat, během pár taktů je roztleská Svatou Kordulou, Břízou či téměř rapovou Nevěstou, rošťácky se přitom směje na všechny světové strany a očividně se baví také. Ať už měla Aneta Langerová zrovna v rukou akustickou kytaru nebo jen mikrofon, ať hrála na tamburínu, foukací harmoniku nebo si jen pohvizdovala, zářila.

Podstatnou částí koncertu ale byla také její starší tvorba, která ovšem v novém kabátě dostávala úplně jiný rozměr. Týkalo se to hlavně Malé mořské víly a Vysokého napětí z alba Dotyk (2007), ale také závěrečná Voda živá zněla úplně jinak než jako milionkrát ohraný rádiový hit.

Atmosféře samozřejmě přispěla také nálada nebílovského zámku, kde se mezi lidmi procházeli pávi a věžní hodiny odbíjely s takovým načasováním, jako by patřily do kapely.

Načasovaný snad byl i výpadek elektřiny, který nastal až po koncertu, když už na nádvoří postávali pouze ti lidé, kteří měli zájem o autogramy. Světla zhasla, do tmy se ponořil nejen zámek, ale i celé Nebílovy a několik okolních obcí. Spokojené návštěvnice a návštěvníky to ale od čekání na podpis neodradilo a Anetě Langerové to nezabránilo, aby za fanoušky přišla. „Bylo to krásné, děkujeme," slyšela od nich asi nejčastěji.

Festival nekončí

Nebílovské divadelní léto je v plném proudu. V sobotu od 19:00 hodin má na programu one man show Jana Holíka Caveman, v neděli ve stejný čas celovečerní stand-up comedy Ondřeje Sokola Celebrity, v pondělí dojde na komedii Neila Simona Drobečky z perníku v hlavní roli se Simonou Stašovou a v úterý festival vyvrcholí komedií 4 sestry s Ivanou Chýlkovou a Annou Šiškovou.