„Jedním z nich určitě bude bubnová šou s efekty v podání seskupení Jumping Drums. Zakladatel skupiny Ivo Batoušek učí hrát na bubny zdarma i romské děti, dokázal s nimi hotové zázraky,“ vypráví producentka akce Hanka Konečná. Chybět nebudou ani zvučná jména folkových stálic. „Představí se Vlasta Redl, Slávek Janoušek, COP, o závěr festivalu se postará Žalman a spol.,“ jmenuje některé z účinkujících organizátor Michal Jupp Konečný z časopisu Folk a Country.

Známé tváře folku oživí nové směry. „To je totiž jediná šance jak přitáhnout nové, mladé diváky. Určitě zaujme slovenská skupina Družina, obdoba českého Čechomoru, nebo keltská muzika od Asonance,“ míní Konečný.

Vzpomíná na 80. léta, kdy na plzeňskou Portu v amfiteátru přišlo tolik lidí, že seděli v podstatě všude. „Bylo narváno, lidé seděli i na stromech. Říká se, že v 89. roce tu bylo 30 tisíc návštevníků, ale přiznávám, že informace je zkreslená. Byl jsem u toho, když se jeden z novinářů ptal na počet diváků organizátorů. Ti nevěděli, ale jeden už mírně opilý technik mrkl znaleckým okem a prohlásil, že takovejch 30 tisíc jich určitě bude,“ směje se Konečný. Tvrdí, že amfiteátr je pro takovou akci ideální, protože má svoji duši. „Folkaře nemůžete zamknout někam do Lokomotivy,“ dodává.