„Alexander Rybak je norský písničkář, houslista a skladatel běloruského původu. Málo známý v zemích českých, leč v zahraničí platí za hvězdu první velikosti. Jeho hit Fairytale bezkonkurenčně nejvyšším počtem hlasů napříč ročníky vyhrál v roce 2009 moskevskou Eurovizi,“ přibližuje Alexandera Rybaka Petr Baránek z ostravské platformy Jiná kultura, která produkuje Rybakovy koncerty s Janáčkovou filharmonií.

„Jako jednomu z mála účastníků této soutěže se tak podařilo globálně se proslavit. Zaslouženě, neboť Alexanderova profesní dráha od té doby stoupá. Pravidelně vydává úspěšné nahrávky, spolupracuje se špičkovými hudebníky a vystupuje po celém světě,“ doplňuje Petr Baránek.

Alexander Rybak si ke svému novému projektu vybral český produkční tým a hlavně vysoce ceněné hudební těleso, jakým je Janáčkova filharmonie Ostrava. „Rybak je vystudovaným klasickým umělcem, těšit se tak můžeme na fúze jeho skladeb kombinující severskou a východní melodiku se symfonickým orchestrem, zpěvem a houslovou virtuozitou,“ zve na podzimní koncert Petr Baránek.

Show Alexander Rybak & Janáček Philharmonic Orchestra bude uvedena pouze na dvou koncertech v České republice; 4. října v ostravském Gongu a o den později v plzeňské Měšťanské besedě. Produkce slibuje vrcholný koncertní zážitek opřený nejen o kvalitu účinkujících, ale i nadstandardní zvukovou a světelnou show.

Vstupenky si můžete zakoupit v rámci sítí Ostravského informačního centra, Měšťanské besedy v Plzni, Plzeňské vstupenky a TicketPro.