A ti se měli na co dívat, na loukách u kostela sv. Jiří v Doubravce hlavně malí diváci oceňovali akrobatický rituální tanec „indiánské“ skupiny Pšito Oyate. „Ty jo, ti umějí dobře lítat,“ ocenila jejich umění šestiletá Evička Fastnerová. Zajímavostí pro děti bylo i vystoupení šermířské skupiny Lorika, která zaujala hlavně postavou draka.
Ale co by byl historický víkend bez pořádného občerstvení. Mohutný šenkýř, který se objevil i při tradičním průvodu masek, byl však nakonec odhalen, stejně jako jeho žena. Plzeňský primátor Pavel Rödl si svou roli šenkýře opravdu užil, manželku mu po dobu slavností „dělala“ náměstkyně Marcela Krejsová.
Tradiční průvod masek přilákal na sobotní večer stovky Plzeňanů, kteří potom, na závěr večera, zhlédliještě ohňostroj. Nedělním vyvrcholením byla rekonstrukce bitvy z roku 1502.
Hosty istorického víkendu byly u sv. Jiří i mezinárodní soubory, které vystupovaly v rámci folklorního festivalu. Už v pátek se na pódiu objevil maďarský soubor, v sobotu byli hostem Turci, v neděli dopoledne pak vystoupil slovenský Gymnik. Nejvíc ale lákal exotický indický soubor Spandan.
Hlavní scénou folklorního festivalu byl ale prostor U Branky, tam vystoupilo kromě zahraničních hostů i více než deset souborů z celé republiky.