Předchozí
1 z 5
Další

Jedním z těch velkých, které rezonuje v předvolebních slibech stran v Plzni před blížícími se komunálními volbami, je Americká. Zeptali jsme se proto jak kandidátů na primátora, tak i Plzeňanů, co si myslí o jejím uzavření. Jejich odpovědi najdete v dalších kapitolách článku.

Čtěte také:

Ulice je od konce srpna loňského roku uzavřena v úseku od Škroupovy po Resslovu ulici a v opačném směru v úseku od Goethovy ulice po ulici V Šipce.
Lídři stran řeší bezpečnost, Peklo, Rondel či Americkou

Přečtěte si i další články týkající se nadcházejících voleb ZDE

David Šlouf (SPOLU), kandidát na primátora

David Šlouf (SPOLU), kandidát na primátora.David Šlouf (SPOLU), kandidát na primátora.Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Jste pro nechat Americkou nadále uzavřenou?

ANO. Podporuji omezení individuální automobilové dopravy na Americké. Došlo k úspoře v časových prodlevách MHD o více jak o pět minut, což je při stovkách svozů denně poměrně významné. Ale nesmí zůstat jen u omezení individuální dopravy, je nutné revitalizovat zejména spodní část Americké, aby se z ní stala městská obchodní třída.

Roman Zarzycký (ANO), kandidát na primátora

Roman Zarzycký (ANO), kandidát na primátora.Roman Zarzycký (ANO), kandidát na primátora.Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Jste pro nechat Americkou nadále uzavřenou?

NE. Osobně jsem pro její uzavření nikdy nehlasoval. Navíc jsem od toho pokusu kolegů čekal daleko víc, než průjezd 150 aut za hodinu skrz zákaz a zácpy ve všech přilehlých ulicích.

Michaela Vondrková, obyvatelka Plzně

Michaela Vondrková, obyvatelka Plzně.Michaela Vondrková, obyvatelka Plzně.Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Jste pro nechat Americkou nadále uzavřenou?

ANO. Denně cestuji po Plzni MHD. Jako cestující vidím po uzavření Americké jako velké plus rychlejší průjezd touto ulicí. Jsou menší časová zdržení a přesnější příjezdy autobusů. Z pohledu chodce se nemusím bát případného ohrožení projíždějícím autem a jako řidiče mě uzavření neomezuje. Dají se využít jiné ulice. Takže jsem určitě pro nechat ji zavřenou.

Hana Kolářová, obyvatelka Plzně

Hana Kolářová, obyvatelka Plzně.Hana Kolářová, obyvatelka Plzně.Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Jste pro nechat Americkou nadále uzavřenou?

ANO. Po Americké chodím každý den a jsem naprosto spokojená s tím, že už tam nejezdí takové množství aut, jako tomu bylo před jejím uzavřením. Celá ulice se zklidnila, je v ní menší hluk a celkový dojem je pro chodce jednoznačně příjemnější. Jsem tedy rozhodně pro její trvalé uzavření.