Strany mohly přihlašovat své kandidátky do 19. července. Mezní termín pro vydání rozhodnutí o registraci stran či případném odmítnutí podaných kandidátních listin byl stanoven na 6. srpna. Losování pořadí na lístky do voleb pro Zastupitelstvo města Plzně a do Senátu za volební obvod č. 7 proběhlo v úterý 9. srpna.

Výsledky losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku pro volby do Zastupitelstva města Plzně:

1. PRO PLZEŇ

2. SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09

3. Komunistická strana Čech a Moravy

4. STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

5. Česká pirátská strana

6. Koruna Česká monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska

7. Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT – sdružení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK

8. ČESKÁ PLZEŇ A BEZPEČNÉ ULICE

9. Právo Respekt Odbornost

10. ANO 2011

11. PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty

12. Plzeň v srdci – ČSSD a nezávislí kandidáti

13. Ta pravá Plzeň

14. Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Výsledky losování čísel, kterými budou označeny hlasovací lístky kandidátů pro volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 7 se sídlem Plzeň-město:

Číslem 1 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany Komunistická strana Čech a Moravy.

Číslem 2 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Číslem 3 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany PRO PLZEŇ.

Číslem 4 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany Václav Chaloupek do Senátu – koalice OPAT a STAN.

Číslem 5 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany JUDr. Daniela Kovářová.

Číslem 6 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany ANO 2011.

Číslem 7 bude označen hlasovací lístek kandidáta strany SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09.

Vítězem posledních komunálních voleb v Plzni bylo hnutí ANO, které opět doufá ve vítězství. Lídrem jeho letošní kandidátky se znovu stal Roman Zarzycký, současný první náměstek primátora. „Věřím, že opět zvítězíme,“ sdělil Zarzycký. Ve vítězství věří také zástupci ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, kteří jdou do letošních komunálních voleb společně v rámci koalice SPOLU. Jejich lídrem je náměstek primátora David Šlouf. „Máme skvělé kandidátky a kandidáty jak za ODS, tak KDU-ČSL i TOP 09. Zvláštní poděkování patří Pavlovi Šindelářovi, primátorovi Plzně, který se rozhodl už nekandidovat do exekutivních funkcí ve vedení města, ale jsem rád, že aktivně podpoří naši kandidátku svojí přítomností,“ uvedl už dříve Šlouf.

Novou tvář do boje o primátorský post posílá hnutí Starostové a nezávislí. Kandidátem na primátora je Aleš Tolar, bývalý novinář, poslední čtyři roky starosta městského obvodu Malesice.

Volební kandidátku ČSSD a nezávislých kandidátů povede v Plzni do voleb bývalý ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Sociální demokraté jdou do voleb pod názvem Plzeň v srdci.

Povodně 2002 v Plzni.
20 let od ničivých povodní: Voda tehdy zatopila polovinu Plzeňského kraje

Kandidátku Pirátů povede šéf zastupitelského klubu Pavel Bosák. Lídrem kandidátky KSČM je bývalý poslanec Jiří Valenta. Zcela novým politickým uskupením, které vstupuje do zářijových komunálních voleb, je Ta Pravá Plzeň. Jeho lídrem byl ještě před měsícem manažer a podnikatel Pavel Šrámek, který se však rozhodl ukončit působení v tomto uskupení a za hnutí Pro Plzeň kandidovat do senátu. V čele kandidátky politického uskupení Ta Pravá Plzeň po něm stanul advokát Tomáš Hodys.

Lídrem kandidátky SPD je Jan Kůrka, olympijský vítěz ve sportovní střelbě z roku 1968. Hnutí Pro Plzeň povede do voleb lékař Jiří Klečka.

Kandidátku podala dále Koruna Česká, Demokratická strana zelených – Za práva zvířat, uskupení Česká Plzeň a Bezpečné ulice, strana Právo Respekt Odbornost a také Přísaha – občanské hnutí Roberta Šlachty.

Na plzeňské radnici vládne od podzimu 2018 ODS a TOP 09, hnutí ANO a ČSSD.