Strany mohly přihlašovat své kandidátky do úterý 19. července. „Mezní termín pro vydání rozhodnutí o registraci stran či případném odmítnutí podaných kandidátních listin je stanoven na 6. srpna. Magistrát nyní kandidátky přezkoumává,“ řekl vedoucí magistrátního odboru správních činností Roman Matoušek.

Vítězem posledních komunálních voleb v Plzni bylo hnutí ANO. Lídrem jeho letošní kandidátky je opět Roman Zarzycký, současný první náměstek primátora. „Věřím, že zvítězíme,“ sdělil.

Zástupci ODS, TOP 09 a KDU-ČSL jdou do letošních komunálních voleb společně v rámci koalice SPOLU. Jejich lídrem je současný náměstek primátora David Šlouf. „Máme skvělé kandidátky a kandidáty jak za ODS, tak KDU-ČSL i TOP 09. Zvláštní poděkování patří Pavlovi Šindelářovi, primátorovi Plzně, který se rozhodl už nekandidovat do exekutivních funkcí ve vedení města, ale jsem rád, že aktivně podpoří naši kandidátku svojí přítomností,“ uvedl už dříve Šlouf.

Tropické teploty posledních dnů přilákaly lidi k vodě. Plavecký areál v Plzni na Slovanech nabízí osvěžení ve všech bazénech a navštěvují jej stovky plavců denně.
V Bolevci bylo 36,6 stupňů, nejvíce za dobu měření. Rekord kraje to ale není

Novou tvář do boje o primátorský post posílá hnutí Starostové a nezávislí. Kandidátem na primátora je Aleš Tolar, bývalý novinář, poslední čtyři roky starosta městského obvodu Malesice.

Volební kandidátku ČSSD a nezávislých kandidátů povede v Plzni do voleb bývalý ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Sociální demokraté jdou do voleb pod názvem Plzeň v srdci.

Kandidátku Pirátů povede šéf zastupitelského klubu Pavel Bosák. Lídrem kandidátky KSČM je bývalý poslanec Jiří Valenta. Zcela novým politickým uskupením, které vstupuje do zářijových komunálních voleb, je Ta Pravá Plzeň. Jeho lídrem byl ještě před měsícem manažer a podnikatel Pavel Šrámek, který se však rozhodl ukončit působení v tomto uskupení a za hnutí Pro Plzeň kandidovat do senátu. V čele kandidátky politického uskupení Ta Pravá Plzeň po něm stanul advokát Tomáš Hodys.

Lídrem kandidátky SPD je Jan Kůrka, olympijský vítěz ve sportovní střelbě z roku 1968. Hnutí Pro Plzeň povede do voleb lékař Jiří Klečka.

Kandidátku podala dále Koruna Česká, Demokratická strana zelených – Za práva zvířat, uskupení Česká Plzeň a Bezpečné ulice, strana Právo Respekt Odbornost a také Přísaha – občanské hnutí Roberta Šlachty.

Od podzimu 2018 vládne na plzeňské radnici ODS a TOP 09, hnutí ANO a ČSSD.

Kandidáti do Senátu ČR v obvodu č. 7 Plzeň-město:

Josef Váňa (ANO)
Václav Chaloupek (OPAT a STAN)
Karel Naxera (SPOLU)
Jiří Valenta (KSČM)
Pavel Šrámek (Pro Plzeň)
Jan Kůrka (SPD)
Daniela Kovářová (Nezávislá kandidátka)
(obvod č. 7 zahrnuje plzeňský obvod Slovany, jižní Plzeňsko a severní část Klatovska)