Předchozí
1 z 14
Další

ANKETA: Komunální volby 2022

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: DeníkČesko čekají poslední zářijový víkend komunální volby. Lidé si své kandidáty do zastupitelstev měst a obcí zvolí v pátek 23. a v sobotu 24. září. Co podle vás může rozhodnout boje o radnici a jaká témata hýbou vaším bydlištěm? Ptali jsme se občanů Plzeňska. Podívejte se na jejich odpovědi.

Václav Berka, emeritní vrchní sládek plzeňského pivovaru, Plzeň

Václav Berka, emeritní vrchní sládek plzeňského pivovaru.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

Myslím si, že ve větších městech, jako například v Plzni, rozhodne dořešení obchvatů a průjezdnost městem. V menších obcích bude záležet na tom, jak zastupitelé pomohou občanům k řešení energetické krize.

Tomáš Drápela, podnikatel, Plzeň

Tomáš Drápela, podnikatel, Plzeň.Zdroj: Deník/Zdeněk Vaiz

Domnívám se, že rozhodne to, jak bude lokální politická garnitura schopná přispět k řešení problémů občanů způsobených razantním zvýšením cen energií, konkrétně tepla a elektřiny.

Eliška Boháčová, učitelka, Heřmanova Huť

Eliška Boháčová, učitelka, Heřmanova Huť.Zdroj: archiv E. Boháčové

Podle mého názoru bude hrát velkou roli to, jak se město Plzeň postaví k uprchlíkům z Ukrajiny. Pokud vím, Plzeň patří k vytíženým městům a vzhledem k tomu, jak velké téma ukrajinští uprchlíci dnes jsou, postoj k nim by mohl volby hodně ovlivnit.

Petr Vacek, akordeonista a pedagog Základní umělecké školy v Dobřanech, Dobřany

Petr Vacek, akordeonista a pedagog Základní umělecké školy v Dobřanech, Dobřany.Zdroj: archiv P. Vacka

Myslím si, že lidé sledují dění ve městě a dokáží si vyhodnotit, kolik se za uplynulé roky dokázalo udělat, a jestli město vzkvétá, nebo jestli to tu jde spíše k horšímu. Domnívám se, že v Dobřanech by měl být zásadním bodem voleb kulturní dům, který tu chybí.

Lukáš Štich, děkan Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni, Plzeň

Lukáš Štich, děkan Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni, Plzeň.Zdroj: archiv L. Šticha

Boj o radnici v Plzni u mě rozhodnou konkrétní jména na kandidátkách a volba pravice. Téma pro mě zásadní bude pravděpodobně zdravotnictví. A pak také doprava, konkrétně změny, které se v dopravě v Plzni plánují.

Zdeněk Hůrka, podnikatel a moderátor, Plzeň

Zdeněk Hůrka, podnikatel a moderátor, Plzeň.Zdroj: archiv Z. Hůrky

Volby v Plzni rozhodne bohužel jen populismus. Jednoduché a líbivé řeči od politiků. Lidé jsou snadno ovlivnitelní, a proto rozhodnou jen populistické sliby a ne opravdová témata. Témata, která by to měla opravdu rozhodnout, jsou v Plzni doprava, bezpečnost a možnost volnočasového vyžití. Bude pro mne důležité, zda řešení v těchto oblastech nabídnou lidé, kterým mohu věřit.

Radovan Sochor mladší, podnikatel, Nepomuk

Radovan Sochor mladší.Zdroj: archiv R. Sochora

Myslím si, že může rozhodnout to, jak regionální či lokální politici přispějí k řešení současné nelehké ekonomické situace občanů. Dále se domnívám, že důležité bude také dořešení infrastruktury v Plzni. Byla zahájena řada prospěšných projektů a je potřeba je dokončit.

Jiřina Míková, umělkyně, Plzeň

Jiřina Míková, umělkyně, Plzeň.Zdroj: archiv J. Míkové

Téma pro mě je jasné, a to vyřešení dopravně-bezpečnostní situace na průtahu obcemi. Dopravně-bezpečnostní situace by se měla řešit především na silnici II/605 ve směru na Bdeněves, kde jezdí auta velmi vysokou rychlostí. V řadě obcí na Plzeňsku dále chybí chodníky a autobusové zastávky. Pro větší bezpečnost chodců by se mělo také začít budovat více přechodů.

Jitka Hošková, učitelka, Plzeň

Jitka Hošková, učitelka, Plzeň.Zdroj: archiv

Jsem přesvědčená, že vítězství v zářijových volbách rozhodne program jednotlivých politických uskupení, především v oblasti bezpečnosti a dopravy. Situace v dopravě je totiž v letních měsících v Plzni naprosto neúnosná a dostat se z jednoho konce města na druhý znamená - v jednom pracovním dni - až hodinovou zátěž.

Petr Smazal, podnikatel, Plzeň

Petr Smazal, podnikatel, Plzeň.Zdroj: archiv P. Smazala

Boj o radnici by u mě vyhrál kdokoliv, kdo nechá opravit silnice v Plzni logicky a ne jako kouzelník, který nechá uzavřít polovinu města naráz.

Aleš Malár, fotograf a cestovatel, Plzeň

Aleš Malár, fotograf a cestovatel, Plzeň.Zdroj: archiv A. Malára

Nemám žádnou politickou stranu, kterou bych preferoval. Rozhoduji se na základě osobních zkušeností nebo pocitu. Kdyby taková možnost k dispozici nebyla, tak budu rozhodně vždy volit pravicově, jelikož levicová politika mi rozhodne blízká není. Jsem zastáncem minimálního státu a maximální osobní svobody a zodpovědnosti za sebe a úroveň svého života.

Jan Záhořík, učitel, Plzeň

Učitel na ZČU v Plzni Jan Záhořík.Zdroj: archiv J. Záhoříka

Myslím si, že rozhodne asi to, kdo se jak postaví k problematice infrastruktury, protože ta je podle mého soudu v Plzni katastrofální. Ve městě je momentálně rozkopáno tolik ulic, že se nedá nikde moc jezdit. Tudíž nějaká dlouhodobá koncepce, jak zlepšit provoz v Plzni, bude na místě, protože aut určitě ubývat nebude.

Zapojte se také do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět ZDE. Deník tu žije s vámi!

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: Deník