VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby skončily. Tachovsko: Jasné vítězství ČSSD

TACHOVSKO - Kdo zvítězil na Tachovsku, kolik obálek vysypali z urny v Tachově, jakým způsobem volili v nemocnici následné péče, kdo je nejstarší volič Sulislavi, kde volil europoslanec Železný. Tyto a další zprávy týkající se voleb najdete zde

18.10.2008
SDÍLEJ:

Urna ve volební místnosti na tachovském zámku vydala tři sta šedých a stejné množství žlutých obálek. Na snímku část volební komise (zleva), Magdalena Hošková, Pavla Dobrá, předseda volební komise Petr Havlík a Soňa Vrbová. Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Tachov/ (18:05) Přes dvaačtyřicet procent hlasů, přesně 5627 hlasů, získala na Tachovsku ve volbách do krajského zastupitelstva Česká strana sociálně demokratická. Voleb se v okrese zúčastnilo 35,04% procent voličů, volební komise vyňaly z uren 13 363 platných hlasů. Na druhém místě za ČSSD skončila KSČM, která získala 3467 hlasů, což je necelých 26 procent. Třetí ODS má 17,70% hlasů. Ostatní politické subjekty, které se ucházely o přízeň voličů, dostávaly řádově desítky hlasů, nejúspěšnější z nich byla Koalice pro Plzeňský kraj s 505 hlasy (3,77%) a Strana zelených, která získala 3,24% hlasů. Připravujeme pro vás ohlasy a komentáře k volebním výsledkům od jednotlivých politických stran. (jk)

Jak se volilo v okresním městě

Tachov/ (18:00) Volební výsledky jsou již spočítané kompletně v Tachově. Ve volbách do Senátu volilo 33,96% voličů, kteří dali nejvíce hlasů Miroslavu Nenutilovi (33,49%), druhý skončil František Podlipský (26,84%) a třetí Ivo Mlátilík (17,89%). O něco vyšší účast byla ve volbách do krajského zastupitelstva, kde obálky odevzdalo 34,20% voličů. Nejvíce hlasů dostala od Tachovanů sociální demokracie (47,77%), druzí skončili komunisté s necelými třiadvaceti procenty hlasů a třetí občanští demokraté s 18,59% hlasů. (jk)

V čele stále dva kandidáti z Tachovska

Tachovsko/ (16:45) Po dvou a půl hodinách sčítání je zatím zpracováno přes osmapadesát procent volebních okrsků. Ve volbách do Senátu stále hrají prim dva kandidáti z Tachovska. Vede Miroslav Nenutil, který zatím získal 29,58% hlasů, druhý František Podlipský má o sedm procent méně. Ivo Mlátilík z Františkových Lázní je třetí s necelými dvaceti procenty hlasů a chebský Jan Svoboda získal 17 procent hlasů. (jk)

Ve čtyři hodiny vedli sociální demokraté

Tachovsko/ (16:00) Přesně ve čtyři hodiny odpoledne, dvě hodiny po uzavření volebních místností, byly spočítány hlasy ve 44 procentech volebních okrsků. Dílčí výsledky ukazují na tři jasné favority voleb do krajského zastupitelstva. Vede ČSSD, která zatím získala 44,01% hlasů, druhá KSČM má zatím 26,44% hlasů a třetí ODS 17,09% hlasů. Ostatní strany víceméně paběrkují a počet jejich hlasů se pohybuje v rozmezí od několika setin do necelých tří procent. (jk)

Zatím vede Nenutil

Tachovsko, Chebsko/ (15:35) Ve volebním obvodu číslo 3, který pro senátní volby zahrnuje Chebsko a Tachovsko, jsou spočítány výsledky zatím v osmi procentech okrsků. V pořadí kandidátů do Senátu zatím vede stříbrský Miroslav Nenutil se 30 procenty hlasů, za ním je František Podlipský, následován Ivo Mlátilíkem. Čtvrtý je chebský Jan Svoboda. (jk)

Máme první výsledky

Velký Rapotín, Konstantinovy Lázně/ (15:30) Jako první měli volební lístky spočítány ve volebním okrsku číslo 14 v Tachově, což je osada Velký Rapotín, a ve volebním okrsku číslo 2 v Konstantinových Lázních. Ve velkém Rapotíně přišlo volit 39,53% voličů. Zvítězila KSČM s 43,76% hlasů, dále ČSSD (18,75%), Koalice pro Plzeňský kraj (25%) a Nezávislí demokraté (12,5%). Ve druhém okrsku lázeňské obce vyhráli komunisté s 49% před sociálními demokraty (31,37%) a ODS (15,68%). Necelé dvě procenta získali Nezávislí demokraté a Koalice pro Plzeňský kraj. (jk)

Z urny vysypali kolem šesti set obálek

Tachov/ (15:00) Čtyřiadvacet hodin po otevření volebních místností se jejich dveře uzamkly a komise se pustily do sčítání hlasů. V Tachově, v místnosti na zámku, přišlo kolem tří set voličů, což je zhruba 32 procent. Ve volební urně tedy bylo tři sta obálek pro volby do krajského zastupitelstva a stejné množství pro senátní volby. (jk)

Tachovsko/ (14:00) Ve všech volebních místnostech se zavřely dveře a komise začaly se sčítáním hlasů.

Planá i Černošín hlásí účast patnáct i třicet procent

Černošín/ (13:45) „Máme ve městě devět set voličů. V pátek byla účast velmi malá. Kolem patnácti procent,“ informoval dnes dopoledne starosta města Miroslav Plincelner. Dnes by prý účast mohla být vyšší.

Planá/ (13:20) okrsek č. 2, ZŠ Na Valech. Do této volební místnosti přišlo za včerejšek a dnešní dopoledne asi třicet procent voličů z celkových devíti set.

Planá/ (12:50) okrsek č. 1, ZŠ Na Valech „My máme účast menší. Odhadujeme tak patnáct procent. Máme tady okolní osady. Například Vysoké Sedliště má osmnáct obyvatel a zatím přišli jen tři,“ řekla Alena Zelenková, členka volební komise.

Planá/ (12:45) okrsek č.3, Městský úřad. Zde je hlášeno přes devět set voličů. „Účast je také okolo třiceti procent. Ale chytřejší budeme samozřejmě až odpoledne,“ informovala členka komise. „Jinak, když nechodí lidé, čteme si časopisy. Největší nával byl včera, kolem druhé hodiny. To jsme se tři hodiny nezastavili,“ doplnila.členka.

Planá/ okrsek č. 5, (12:30) ZŠ Náměstí Svobody. Účast opět okolo třiceti procent. „Letos ale zklamala Fučíkova ulice. Lidé z ní byli vždycky mezi prvními. Volilo jich hodně, ale letos nic moc. Více lidé volí do krajských zastupitelstev, než do senátu,“ uvedla členka komise. (jh)

Do urny vhodil i průkaz, nakonec šlo o omyl

Stříbro, Branka okrsek 1/ (sobota 12:00) Sobotní ráno bylo sice mlhavé, ale na Branku si našlo cestu mnoho voličů. Mezi nimi byl i starosta města Miroslav Nenutil se svou rodinou. V komisi zasedli Marie Kreslová, Kateřina Dziambová, Jaromír Jaroš, Ludmila Zahálková, Marta Rohmová a Rudolf Tarábek. V salonku na Brance bylo příjemné teplo, svačinu nahradily chlebíčky a kremrole.

I kuriozita se na okrsku 1 stala. „Jeden pán nám tu tvrdil, že do urny omylem hodil s lístky i občanku,“ smál se Ruda Tarábek. „Vysvětlili jsme mu, že teď se tam podívat nemůžeme, ale že mu pak dáme vědět,“ dodali členové komise. Obrat nastal asi po 15 minutách, kdy se dotyčný pán vrátil s omluvou, že již doklad našel v jedné kapse, kterou téměř nepoužívá. Na Brance v pátek odvolilo 22% voličů. „Beru to jako povinnost občana, chodím stále, mě totiž záleží na budoucnosti,“ vysvětluje svůj hlas Jana Kotková. Volit přišla i rodina Polákova. „Tak by to přece mělo být, každý má nějaký názor,“ říkají manželé Tomáš a Gabriela, kteří vzali s sebou i dcerku Nikolku. (sih)

Čekání na voliče

Olbramov/ (21:45) Obec Olbramov eviduje 56 voličů. „Zatím jich přišlo třiadvacet procent, to znamená třináct lidí,“ sdělila nám krátce před uzavřením volební místnosti starostka Jaroslava Chaloupková. V průměru to znamená dva voliči za jednu hodinu. Olbramov patří mezi nejmenší obce západočeského regionu. (jk)

Odvolilo zatím 25 procent voličů

Tachov/ (21:15) Zatím čtvrtina všech voličů z volebního okrsku číslo 10 v Tachově odvolila do páteční jedenadvacáté hodiny. Volební místnost je v prostorách Základní školy Zárečná. Podle členů volební komise chodí v pátek obvykle k volbám o něco více lidí než v sobotu. Účast v minulých volbách přesáhla třicet procent, letos by to podle komise mohlo být lepší. (jk)

Odvolilo už 200 lidí

Stříbro, KD okrsek 6/ (19:05) Zde má komise trochu horší podmínky, neboť teplota u šaten není zrovna vysoká. Každopádně zimou se netřesou, práce je stále dost. „Od zahájení voleb přišlo už kolem dvou set voličů,“ prozradila nám Alena Staňková. Komise zasedla v tomto složení – Marie Masaříková, Marie Heřmanová, Marie Ďurová, Alena Staňková, Václav Beneš a Miroslav Bárta. "Samozřejmě, že jdu volit, dělám to i pro naše město a také protože si myslím, že bych neměla v tomto ohledu zůstat lhostejná," řekla nám Klára Kastlová. (sih)

Hanzlíková: Volím, aby se vnoučata měla lépe

Vranov/ (18:55) V této obci byli také všichni vzorně vybavení, místnost vyhřívaná dřevem, potřebné tekutiny a všichni se těšili na večeři z vedlejší restaurace. Měli přislíbené kuřecí medailonky. Komise se sešla ve složení Miroslav Uzel, Helena Hanzlíková, Jaroslava Plocarová a Marie Soukupová. Do jejich okrsku spadá i obec Svinná. Všichni ihned odvolili. „Volím proto, že chci, aby se má vnoučata měla lépe,“ uvažuje Helena Hanzlíková. Volební místnost navštívil i František Hanzlík. „Já nejsem spokojen s nynějším režimem, chci, aby došlo ke zlepšení. A pokud se to nezlepší teď, tak snad už nikdy,“ je pesimistický pan Hanzlík ze Svinné. „Je mi 63 let a pouze dvakrát jsem volby vynechal,“ dodal volič. (sih)

Nejstarší volič Sulislavi je kronikář, nikdy nevynechá

Sulislav/ (18:50) V komisi zasedli Miloslav Michalec, Rudolf Hruška, Radka Chládková, Eva Strohschneiderová a Jan Mička. V místnosti hřejí kamna a jelikož se volební místnost nachází u restaurace, mají všichni pořád plná břicha od nabízených dobrot od hospodského Martina Varadiho. „Vaří skvěle, zítra se máme těšit na řízek a hranolky,“ prozradila nám slečna Strohschneiderová.

Nejstarším voličem v Sulislavi je kronikář Rudolf Hruška, kterému je 89,5 let. „Já volím po každé, nikdy nevynechám,“ řekl Hruška. Na místě jsme zachytili také Naďu Michalcovou. „Také volím pořád. Beru to jako povinnost každého občana,“ vysvětluje svou pravidelnost ve volbách Naďa Michalcová, které je 73 let a ještě ani jednou od své plnoletosti nevynechala. „Mám Sulislav ráda, a tak to dělám také pro ni,“ dodala volička. Nejmladší evidovanou voličkou je v této obci Michaela Strohschneiderová. V prvních hodinách se zatím nedostavila, a tak se uvidí. Každopádně v 16.30 se u urny vystřídalo 22 voličů z možných 155. (sih)

Ve volební komisi sedává Karel Troch už od roku 1965

Sytno/ (18:40) V Sytně zasedli do komise Eva Kampelsheinerová, Jana Hrubá, Ludmila Hrubá, Eva Hanzlíková a Karel Troch. V místnosti mají zatopeno, zásobili se uzeninami na obloženou mísu a kávou. Nechyběla ani zelenina ze zahrádky. Mezi nejmladší voliče se zařadil Lukáš Houžvička, který oslavil 18 – té narozeniny 3. října. Karel Troch je věčným členem komise už od roku 1965. „Když se sejde dobrá parta, tak se i dobře pracuje. A jak vidíte, vybírám si k práci samé pěkné holky,“ smál se pan Troch. Mezi volícími byla i Jitka Polžancová. „Bydlím zde již šest let, původně jsem žila v Černošíně. Přišla jsem volit, aby byla nějaká změna,“ řekla nám Polžancová. (sih)

V nemocnici následné péče mají odvoleno

Planá/ (18:00) Do Nemocnice následné péče v Plané, na Svaté Anně přijela tříčlenná volební komise dnes odpoledne. Přímo na pokojích volilo jedenáct voličů z Plané, Halže, Černošína, nebo Františkových Lázní. (jh)

Macák: Ze Senátu si odnesu zkušenost

Tachov/ (16:40) Pro starostu Tachova Ladislava Macáka jsou letošní volby posledními ve funkci senátora. Pro další období jej v kolektivu jedenaosmdesáti senátorů nahradí jeden ze sedmi kandidátů, kteří se ve volebním obvodu číslo 3, který zahrnuje Chebsko a Tachovsko, ucházeli o přízeň voličů. Krátce poté, co si senátor odvolil ve volební místnosti v Domě dětí a mládeže Mraveniště v Tachově, nám odpověděl na několik otázek.

Pane starosto, co popřejete svému nástupci v Senátu, ať už jím bude kdokoliv? Tak především mu budu blahopřát k úspěchu a zisku senátorského mandátu. A popřeji mu, aby těch následujících šest let bylo z hlediska senátorské práce plodných a smysluplných. A především prospěšných pro občany.

Kdy přesně vám končí mandát v Senátu? Bude to 2. listopadu.

Co vám těch šest uplynulých let v senátu dalo? Byla to hlavně dobrá zkušenost. A přesvědčil jsem se, že pokud získá jedna strana nadpoloviční většinu hlasů – a je jedno jaká to je – je to v neprospěch obyvatel. Před posledními senátními volbami byl Senát jakási rada starších bez nějakého politikaření, ale to se pak změnilo.

Odnesete si ze Senátu nějaký talisman, suvenýr? Pouze zkušenost z velké politiky, která za to stála. (jk)

V Přimdě volil europoslanec Vladimír Železný

Přimda/ (15:45) Odvolit na voličský průkaz přijel do Přimdy europoslanec Vladimír Železný, šéf Nezávislých demokratů. Do Přimdy přijel podpořit kandidáta do Senátu za Nezávislé demokraty Oldřicha Dvorského, který ve městě bydlí. „Myslím, že je správné podporovat svého kandidáta,“ řekl nám europoslanec.

Okrsková komise v Přimdě, kam přijel odvolit Vladimír Železný, eviduje pět set voličů. Za první hodinu voleb přišlo své hlasy odevzdat 39 lidí. Komise odhaduje, že k volbám přijde zhruba třetina všech voličů.

Volební komise je složena ze dvou mužů a tří žen. Tématem jejich hovoru bývají většinou děti, práce, vaření, recepty, květiny a zahrada. (jh)

Byli jste také volit? Jaké jsou vaše postřehy z volebních místností? Své názory připojte k diskuzi pod článkem. Říkáte si, že volit je žbytečné? Nenechte si názor jen pro sebe.

Tachovsko volí dvakrát

Tachov/ (15:15) Zatímco ve většině regionů západních Čech volí lidé kandidáty do zastupitelstva Plzeňského kraje, na Tachovsku jsou ještě volby do Senátu ČR pro volební obvod číslo 3, který zahrnuje Tachovsko a Chebsko. Do Senátu kandiduje sedm lidí, z toho tři z Tachovska – František Podlipský, Miroslav Nenutil a Oldřich Dvorský. Do 45členného krajského zastupitelstva kandiduje několik set lidí, přes šedesát je jich z Tachovska. Na předních pozicích na svých kandidátkách se nacházejí František Podlipský, Svatava Štěrbová, Růžena Zemanová, Pavel Kotva, Jiří Kalista, Václav Votava. (jk)

Volili i klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením

Milíře/ (15:00) Mezi prvními, kteří přišli vhodit volební lístky do urny, byli klienti a obyvatelé Domova pro osoby se zdravotním postižením v Milířích na Tachovsku.

„S našimi klienty o volbách a politice hovoříme, vysvětlujeme jim, co to znamená, jak se volí a všechno kolem,“ řekla nám vychovatelka Blanka Kafková, která do volební místnosti v Milířích přivedla dva klienty. Jeden se přišel podívat, jak to ve volební místnosti chodí, jedenadvacetiletá Andrea Cínová využila svého práva a vhodila do urny obě obálky s volebními lístky – šedou pro krajské a žlutou pro senátní volby.

Milíře patří mezi obce s nejnižším počtem voličů. Je jich tady 123. „V předchozích letech chodilo kolem padesáti až šedesáti procent voličů, někdy i méně. Když to dobře dopadne, lze očekávat až sedmdesát procent voličů,“ vyjádřil se k volební účasti člen volební komise František Kovářík. (jk)

Tachovsko/ (14:00) Úderem čtrnácté hodiny odpolední se v pátek otevřely dveře 85 volebních místností v jedenapadesáti obcích a městech Tachovska.

Zvýšenou pohotovost mají v době voleb státní i městští policisté. „Po dobu senátních a krajských voleb budou posílené hlídky, aby dohlížely na klidný průběh voleb,“ řekl nám mluvčí tachovské policie Václav Blahník.

„Nevzpomínám si na nějaký závažný incident, kterým by byly volby někdy na Tachovsku narušeny, ale přesto je třeba dávat pozor,“ uvedl.

Dohlížet na volby bude také městská policie. „Průběžně budeme kontrolovat volební místnosti v našem obvodu. Budeme je sledovat od doby, co otevřou, ale především v době, kdy budou uzavřené,“ uvedl vrchní strážník tachovské městské policie Miroslav Litomerický.

18.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 22 500 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení operátor/ka v elektrotechnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22500 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 207. Poznámka: Místo výkonu Dobřanská 629, Chotěšov. , Náplň práce: ruční kompletace kabelových propojek pro automobilový průmysl, obsluha výrobních strojů, práce převážně v sedě, pomocné práce související s dobrým chodem linky. Požadujeme: schopnost práce v sedě v turnusovém, třísměnném nebo po domluvě dvousměnném provozu, manuální zručnost, dobrý zrak (brýle nevadí), pečlivost, spolehlivost., Firemní autobusová doprava jede z Horšovského Týna, Přeštic, Klatov, Plzně a Stříbra., K projednání volného místa se uchazeč může dostavit do společnosti MD ELEKTRONIK spol.s r.o. jakýkoliv všední den (PO-PÁ) v 9:30 hod. na personální oddělení - Dobřanská 629, 332 14 Chotěšov.. Pracoviště: Md elektronik spol. s r.o., Dobřanská, č.p. 629, 332 14 Chotěšov. Informace: Lucie Černá, +420 377 198 857,720 967 436. Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu: Chotěšov. Jedná se o pásovou výrobu v elektrotechnickém průmyslu a automobilovém průmyslu. Výhodou průkaz VZV. Možnost ubytování týdenní zálohy., Telefonický kontakt po-pá 8:00 - 19:00.. Pracoviště: Awa europe se, chotěšov (md), Dobřanská, č.p. 629, 332 14 Chotěšov. Informace: Viktor Pavluv, +420 608 114 498. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 13 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: místo výkonu práce: Kaznějov, vítaná znalost ruského jazyka, První kontakt: e-mailem, telefonicky v po - pá mezi 9:00 a 14:00 (sídlo agentury je v Praze). Pracoviště: Česko evropská agentura s.r.o. - kaznějov, Drahotínská, č.p. 411, 331 51 Kaznějov. Informace: Martin Jiránek, +420 603 570 894. Obchod - Obchod Obchodní zástupce 25 000 Kč Obchodní zástupci Obchodní zástupce - region Čechy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, Středoškolské vzdělání, obchodní zkušenosti a dovednosti, znalost práce na PC, řidičský průkaz sk. B, spolehlivost, časová flexibilita., Poznámka k pracovnímu místu: , Podpora a péče o nové a stávající zákazníky a řešení jejích potřeb, spolupráce s vedoucím obchodu, komunikace s kolegy i z jiných oddělení firmy, řešení související administrativy, plánování a reporting denních a měsíčních aktivit, Nabízíme:, Práce v zavedené perspektivní společnosti, služební vůz, notebook, mobilní telefon, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní pojištění. Pracoviště: B & bc, a. s., Sokolská, č.p. 464, 330 22 Zbůch. Informace: Jana Straková, +420 377 199 100,377 199 117.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Duel hokejové extraligy Dynamo Pardubice (v bílém) - Škoda Plzeň.
12

Hokejisté Škody Plzeň přerušili extraligovou výsledkovou mizérii

Ilustrační fotografie.

V Horní Bříze je nový starosta

Zatančí o krocení zlé ženy

Plzeň - V sobotu se bude ve Velkém divadle tančit podle Shakespeara. A má to být veselý balet podle jeho komedie Zkrocené zlé ženy.

VIDEO: První cestující projeli tunelem u Ejpovic

Rokycansko, Plzeňsko – První nákladní vlak ve čtvrtečním podvečeru, dalších dvanáct těžkotonážních souprav během noci a v pátek ráno premiéra pro cestující! Nejdelší železniční turnal v Česku na trase z Rokycan do Plzně je zprovozněn.

Divadla se otevřou v noci

Plzeň – V sobotu zvou Divadlo J. K. Tyla v Plzni a Divadlo Alfa nejen do svých hledišť, ale i do zákulisí.

Bleskurychle rozhádaný Krumlov a vtip, který se stal skutečností: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 14. a 15. listopadu 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT