VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajské volby: Zvítězila ČSSD před ODS a KSČM

KLATOVSKO - Volby do krajských zastupitelstev skončily

18.10.2008 1
SDÍLEJ:

Volební lístek vhodila do přenosné urny i nejstarší obyvateka Předslavi Anna Kopejtková (88), za kterou došly členky volební komise Dana Krásnická a Martina Zíková (vpravo) až domů. Foto: DENÍK/Milan Kilián

„Vždycky jsme měli účast vysokou, letos ale poprvé čekáme slabší. Lidé jsou ze všeho otrávení,“ řekla v pátek krátce před 14. hodinou předsedkyně volební komise v Ostřeticích Hana Kličková. Měla pravdu, podle prvních hodin se zdálo, že účast bude nižší než při volbách do krajských zastupitelstev v listopadu 2004.


Potvrdilo se to právě v Ostřeticích, kde v roce 2004 měli suverénně nejvyšší účast z celého klatovského okresu –přišlo 39 z 50 voličů, což znamenalo 78 procent. Průměr byl přitom 30 procent. Letos se sem proto Deník vypravil a strávil zde první hodinu voleb. Za tu ale neskončil v urně ani jeden lístek! „Ještě nevolil starosta, který je vždy první, nevolily jsme ani my, členky komise. A ti starší, kteří chodili pravidelně hned na začátku voleb, už asi nemají zájem,“ doplnila členka komise Marie Měsíčková. To v nedaleké Předslavi na tom byli ve čtvrt na čtyři už přece jenom lépe. „Včetně nás a starosty už volilo deset lidí, ale je pravda, že zájem o volby je menší, než býval,“ přiznala předsedkyně komise Dana Krásnická.


Šestičlenná volební komise v Mochtíně se shodla na tom, že spíše než o volby do krajského zastupitelstva byl v minulosti zájem o volby komunální. „Při komunálních volbách jsme měli zhruba 70procentní účast, při těchto volbách si účast vůbec netroufám odhadnout,“ uvedla zapisovatelka mochtínské volební komise Hana Kantová. Hodinu po zahájení voleb zde evidovali 11 voličů z 316 zapsaných. Podobně hovoří i předseda volební komise v Újezdě Zdeněk Kleiner. „Kandidáty do komunálních voleb lidi znají, vědí, co od nich mohou očekávat. Ve volbách do krajského zastupitelstva jsou lidé odjinud,“ tvrdí Kleiner. I zde odvolilo během první hodiny pouze 14 voličů.

Jedním z těch, co se k volbám dostavili, byl předslavský Rostislav Pavelec. „Chci aby to k něčemu vedlo. Proto jsem přišel a volil ČSSD,“ řekl starší muž. Mnozí ale volby ignorovali. „Jděte mi s volbama do pr…,“ reagoval asi třicetiletý muž před jednou z klatovských volebních místností na otázku, zda půjde volit a koho.

AKTUALIZOVÁNO pátek 19.25

O něco lépe než v posledních krajských volbách v roce 2004 to s účastí voličů vypadalo v Poleni, kde v minulých volbách měli účast na Klatovsku nejnižší – necelých 15 procent. Za první hodinu dorazilo vhodit do urny své volební lístky 12 voličů z 238, tedy 5 procent. „S účastí jsme zatím spokojeni, lidé chodí a očekáváme, že účast bude určitě lepší než minule,“ pochvalovala si předsedkyně volební komise Milena Kacerovská. „Lidé by k volbám přijít měli, je to možnost, jak vyjádřit svůj názor,“ řekla Deníku Irena Drážďanská, která do volební místnosti v Poleni dorazila hned úderem 14. hodiny. „Podle mě, ale lidi od účasti ve volbách dost odrazuje, že kandidáti sice hodně slibují, ale své sliby potom málokdy splní,“ dodala Drážďanská.


Volební lístek přišel vhodit do urny v Bezděkově v pátek odpoledne i současný člen krajského zastupitelstva a poslanec Parlamentu ČR Karel Šidlo, který jako jednička na kandidátce KSČM má zřejmě z Klatovska největší šanci na zvolení. „Dost lidí nám při předvolební kampani říkalo, že k volbám nepůjde. Myslím, že účast by mohla být malinko lepší než minule, tedy 30 až 35 procent,“ odhadl Šidlo a doplnil: „Lidé si zatím neuvědomují, že kraj má poměrně velký vliv na získávání peněz z Evropské unie i z jednotlivých grantů a bez spolupráce kraje obce nemají mnoho šancí dosáhnout na peníze potřebné pro investice.“

AKTUALIZOVÁNO pátek 20.45

Celkem spokojeni s účastí byli po prvních dvou hodinách spokojeni členové volebních komisí 2. a 3. okrsku v Nýrsku, kam dorazilo do 16 hodin cca osm až deset procent voličů. "Zatím jsme s účastí spokojení, voliči chodí," uvedla předsedkyně komise volebního okrsku č.2 Jiřina Bundová a upřesnila: "Největší nápor byl při otevření, ve 14 hodin, to zde voliči stáli ve frontě."

AKTUALIZOVÁNO pátek 22.25

Volební účast v prvním dni voleb se v Klatovech oproti minulým volbám zásadně nezměnila. "Je to přibližně stejné jako při minulých volbách. Nejvíce voličů přišlo mezi 14. a 16. hodinou, teď už je spíše klid,"popsal první denkrátce před uzavřením volební místnosti předseda komise volebního okrsku č. 6 v Klatovech Jan Prášek.

Klidný průběh prvního dne voleb potvrdila DeníkuPolicie ČR. "Žádný problém jsme dnes nezaznamenali, volby zatím probíhají v klidu," uvedl po uzavření volebních místností Pavel Krákora z Okresního ředitelství Policie ČR v Klatovech.

OSTŘETICE:Minule trhali rekordy, teď čekali na voliče jako na smilování

AKTUALIZOVÁNO sobota 8.55

V osm hodin se opět otevřely volební místnosti. Kdo nestihl svůj hlas odevzdat včera, má možnost ještě dnes do 14 hodin.

AKTUALIZOVÁNOsobota 15.15

Sušice

Krátce před desátou hodinou zhruba každý čtvrtý volič vhodil svůj volební lístek do urny v Sušici na městském úřadě, kde byla volební místnost okrsku č. 5. „Zatím máme účast asi dvace pět procent. Lidé chodí průběžně, větší nával jsme měli dnes, hned po otevření,“ popsal dosavadní průběh předseda komise Josef Jílek

Dlouhá Ves, Rejštejn, Srní

Do volební místnosti na Obecním úřadě Dlouhá Ves přišlo odevzdat svůj hlas do deseti hodin 190 voličů z 648, tedy 29 procent. „Nejvíce voličů přicházelo včera kolem třetí hodiny a dnes právě teď, v deset hodin, kdy se nám tu vytvořila i malá fronta,“ uvedla předsedkyně komise Jiřina Sázavská. Podobná situace byla krátce po desáté hodině i v Rejštejně. „Zatím přišla asi čtvrtina voličů, doufámě, že ještě další dorazí. Právě nyní, v sobotu dopoledne chodí nejvíce lidí, zřejmě se zastaví, když jdou nakupovat. Přibližně třicetiprocentní účast voličů byla v půl jedenácté v Srní. „Účast je třetinová, což je zde téměř pokaždé,“ spočítal předseda komise Petr Mozga.

Modrava, Horská Kvilda

Tradičně vysokou volební účast mají Šumavské horské obce Modrava a Horská Kvilda. Již kolem jedenácté hodiny překonali na Modravě předešlé krajské volby, kdy k volební urně dorazilo 56 procent voličů. „Účast máme už 62 procent, lidé k volbám chodí,“ uvedla předsedkyně komise Michaela Coufalová ve chvíli, kdy přicházel další volič, což při 49 voličích byly další dvě procenta. O něco méně lidí stihlo do půl dvanácté odvolit Na Horské Kvildě, kde do té doby přišlo 27 z 55 voličů tedy 49 procent.


O průběhu a výsledcích voleb vás budeme průběžně informovat

Výsledky v obcích na Klatovsku:

Běhařov
Běšiny
Bezděkov
Biřkov
Bolešiny
Břežany
Budětice
Bukovník
Čachrov
Černíkov
Červené Poříčí
Číhaň
Čímice
Dešenice
Dlažov
Dlouhá Ves
Dobršín
Dolany
Domoraz
Dražovice
Frymburk
Hamry
Hartmanice
Hejná
Hlavňovice
Hnačov
Horažďovice
Horská Kvilda
Hrádek
Hradešice
Chanovice
Chlistov
Chudenice
Chudenín
Janovice nad Úhlavou
Javor
Ježovy
Kašperské Hory
Kejnice
Klatovy
Klenová
Kolinec
Kovčín
Křenice
Kvášňovice
Lomec
Malý Bor
Maňovice
Měčín
Mezihoří
Mlýnské Struhadlo
Modrava
Mochtín
Mokrosuky
Myslív
Myslovice
Nalžovské Hory
Nehodiv
Nezamyslice
Nezdice na Šumavě
Nýrsko
Obytce
Olšany
Ostřetice
Pačejov
Petrovice u Sušice
Plánice
Podmokly
Poleň
Prášily
Předslav
Rabí
Rejštejn
Slatina
Soběšice
Srní
Strašín
Strážov
Sušice
Svéradice
Švihov
Tužice
Týnec
Újezd u Plánice
Velhartice
Velké Hydčice
Velký Bor
Vrhaveč
Vřeskovice
Zavlekov
Zborovy
Železná Ruda
Žihobce
Žichovice

(ki, rn, dk)

18.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 800 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené sociální pracovník/ice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce - Horní Bříza, Požadavky na uchazeče:, - Řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič, náplň práce: jednání se zájemcem o poskytování soc. služby, vedení soc. dokumentace svěřených uživatelů, podílí se na tvorbě metodik, vnitřních předpisů organizace a standardů kvality., Zaměstnanecké výhody:, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Domov pro osoby se zdravotním postižením horní bříza, příspěvková organizace, U Vrbky, č.p. 486, 330 12 Horní Bříza. Informace: Irena Fichtlová, +420 377 338 242.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči a pomocníci v domácnostech, hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízeč/ka - Odd.technicko-provozní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce na DPP!, Náplň práce: , Úklid kancelářských prostor, úklid sociálního zázemí, úklid chodeb a schodišťových prostor, doplňování hygienických potřeb, mytí podlah a stolů, vysávání, vynášení košů a další úklidové činnosti, Požadujeme:, Základní vzdělání, zdravotní způsobilost, spolehlivost, samostatnost , Nabízíme:, Dohoda o provedení práce, odměna 80Kč/ hod.. Pracoviště: Zdravotní ústav se sídlem v ústí nad labem, plzeň, 17. listopadu, č.p. 1926, 301 00 Plzeň 1. Informace: Alena Sulková, +420 603 526 044.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Přípravář, skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme kolegu na pozici PŘÍPRAVÁŘ - skladník na e-shop. Popis práce: zpracovávání objednávek od zákazníků, příprava konzolí a příslušenství, zařazování zboží, expedice objednávek, čištění herních disků a k tomu vše, co bude zrovna ve skladě potřeba. Klasická směna je od 10:00 do 19:00h, ale výhledově plánujeme i směnu od 8:00, na všem se dá domluvit , Požadavky: plné pracovní nasazení, odhodlání naučit se všechny dílčí pozice , ve skladu, pečlivost a rychlost při zpracovávání úkolů, dlouhodobé soustředění na jednu činnost, dochvilnost, flexibilitu, samostatnost. K získání práce ti stačí pouze prokázat, že se v životě snažíš, že jsi rychlý a že si chceš vydělat, Zájemci o práci zasílejte životopisy na uvedený email. Budeme se těšit na nového kolegu!, prace@konzoleahry.cz, Zaměstnanecké výhody: Stravenky, zaměstnanecké slevy, bonusy, prémie z prodeje. Pracoviště: Konzole a hry, s.r.o., plzeň, Revoluční, č.p. 1104, 312 00 Plzeň 12. Informace: Martin Patzák, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělníci výborbků a zaříení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 43. Poznámka: . Pracoviště: Skg agentura práce s.r.o. - kaznějov sbs - nepron s.r.o., Drahotínská, č.p. 411, 331 51 Kaznějov. Informace: Anna Kovalova, +420 773 906 262.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Blíží se Doubravecký projektor

Ilustrační foto

Pivní slavnosti pomohou organizovat dobrovolníci

Fashion market na Živé ulici

Plzeň - Alternativní módu představovali včera i předevčírem mladí designéři ve Smetanově ulici v Plzni.

Vrba věří, že z Karviné se týmu pojede dobře

Plzeň – Viktorii bude chybět Kopic. Pyká za svou hloupost, říká kouč Západočechů.

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Petr Chalupa z Karlových Varů zachytil okupaci svou flexaretou

Karlovy Vary - Přinášíme další vzpomínky našich čtenářů na osudový srpen roku 1968.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT