Radní pro regionální rozvoj, zemědělství a podporu fondů EU Jiří Kalista (ODS) si nechá čas na rozmyšlenou. „Pokud mne přijmou, rád bych se vrátil do svého původního zaměstnání,“ řekl Kalista, který pracoval ve firmě Ekodepon v Černošíně, provozující skládku a starající se o likvidaci odpadů.

Náměstek hejtmana pro ekonomiku, finance a majetek Vladislav Vilímec (ODS) zůstane v krajském zastupitelstvu. „Myslím, že se toho pro mne moc nezmění. Na kraji mi sice ubyde aktivit, ale pokud budeme v opozici, pak doufám, že budu na kraji ostrý opoziční politik,“ konstatoval Vilímec, který je v současnosti poslancem Poslanecké sněmovny ČR a místostarostou ve Kdyni na Domažlicku. Dodal, že současná prohra je pro něho výzvou vyhrát volby za čtyři roky.

V krajském zastupitelstvu zůstane i radní pro dopravu Miroslav Jaroš (ODS), který přijal výsledky voleb se smíšenými pocity. „Mám trošku dojem, že se vracíme před rok 1989. Vítězí okamžité vidiny lepších zítřků, což je ale hodně diskutabilní. Já mám každopádně pracovní stůl čistý,“ řekl Jaroš, který má projekční kancelář, takže bude pracovat v ní