Masopustní průvod Plzní

Průvod masek projde Plzní v sobotu 22. února. Začátek je v 16 hodin u Branky. Veselici s názvem Masopust, masopust, jen mě holka nevopusť pořádá plzeňský lidový soubor Mladina. Maškary zamíří k plzeňské radnici, kde požádají primátora, aby jim předal klíč od města. Pak půjdou k řece Radbuze, do níž hodí Masopusta. 

Masopust na Chříči

Jedenáctý ročník masopustního průvodu a dovádění. Začátek je v sobotu 22. února po obědě na návsi, masopustní pochod a večerní tombola, dražba, kapely a otevřený bar ve sladovně pivovaru. Na čepu Pazdrát a různé speciály. Možnost zakoupit také lahvové pivo. Masopustní maska není podmínkou pro účast v průvodu, ale rozhodně je vřele vítána, i když se nemusí jednat o tradiční postavu. Po domluvě je na místě možnost zapůjčit převleky z naší kostymérny! Stejně jako vždy - lze do neděle přespat ve spacáku v prostorách sladovny. Počet vyhřívaných prostor je omezený, ale sucho zajištěno.

Masopust v Kožlanech

Opět se nám rok s rokem sešel a je tu kožlanský masopust. Dnešní rok se bude konat 25.2.2020 tradičně se bude vycházet od prostor mezi Sokolovnou Kožlany a Coopem. Večer jsou masky i nemasky zvány na masoupustní zábavu do Sokolovny. Bližší informace o zábavě upřesníme.

Masopustní průvod Hadačkou a Výrovem

Masopustní průvod Hadačkou a Výrovem se letos uskuteční v sobotu 29. února

Masopust v Kaznějově

Sobota 22. února bude v Kaznějově ve znamení masopustu. Sraz masek je v 11 hodin před budovou základní školy. Na úvod řekne pár slov starostka Eva Šimlová. Poté se průvod vydá na náměstí, kde budou k prodeji tradiční vepřové pochoutky. Masopustní veselice skončí okolo 17. hodiny. 

Masopust v Číčově

V sobotu 15. února se uskuteční masopustní průvod v obci Číčov. 

Lukavický masopust

V sobotu 22. února projde Dolní Lukavicí masopustní průvod. V 10:30 projde Lišicemi, v 11 hodin je zahájení u hostince U Bílé růže v Dolní Lukavici, 11:00 - 15:00 projde průvod Dolní Lukavicí.

Masopustní průvod v Chválenicích

Chváleničtí plánují průvod masopustních maškar na sobotu 29. února

Masopustní veselice v Horní Bříze

V sokolovně v Horní Bříze se 29. února uskuteční masopustní veselice.

Masopust ve Šlovicích

Jemine, domine, masopust pomine, jemine, domine, masopust pryč! Obec Šlovice, spadající pod město Dobřany, obnovila v roce 2013 tradici masopustního veselí. Každoročně se na návsi pod záštitou Spolku dobrovolných hasičů setkávají místní i přespolní, děti i dospělí, v tradičních i nezvyklých maskách, aby se za bujarého veselí vydali na průvod obcí. K tomu jim vyhrávají muzikanti, pan hostinský točí nápoje na osvěžení i na zahřátí, tančí se s medvědem i bez něj, koblížek jsou připravené plné mísy. Přijďte se poveselit i vy, v sobotu 29. února od 12:30, jste srdečně zváni! Masopust, masopust, do kola mě holka pusť!

Jubilejní masopust v Pláních

Dobrovolní hasiči z Plání srdečně zvou na jubilejní padesátý masopust, který se koná v úterý 25. února. Průvod masek vyráží ráno v 9 hodin od hostince v Pláních a tradičně projde Pláněmi, Ondřejovem, Vrážnem a Korýtky. Přijďte se přidat do průvodu.
Večerní zábava začíná v 19 hodin k zábavě a tanci bude hrát skupina Metronom. 

Úterský masopust

Na 14. ročník úterského masopustu se můžete vypravit v sobotu 15. února. Začíná se už v 10:30 u radnice. Na programu je symbolické předání klíče, masopustní svatba, promenáda masek obcí. Večer pokračuje tancovačkou za dopravodu skupiny Fernetic. Občerstvení bude k dispozici v hospodě U Kašny.