Divadelní matiné bude on-line

Nejenže koronavirová krize narušila závěr série Muzikálových matiné minulé sezóny, ale výrazně zamíchala i s jejich plánovanými termíny pro tuto sezónu. Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla v Plzni (DJKT) však své fanoušky o populární dopolední koncerty neochudí a v neděli 28. března 2021 od 10.30 uvede přímý přenos prvního ze čtyř plánovaných matiné. Diváci se tentokrát mohou těšit na Hanu Spinethovou a její hosty – kolegy Stanislavu Topinkovou Fořtovou, Venuši Zaoralovou Dvořákovou, Romana Krebse a někdejšího sólistu a šéfa souboru operety DJKT Jana Ježka. Během více než hodinového programu zazní za klavírního doprovodu Pavla Kantoříka mimo jiné oblíbená píseň Blondýnky sladké z operety Polská krev, Knížka snů z legendárního muzikálu Bídnici nebo duet z neméně slavného Fantoma Opery All I Ask of You.

Přímý přenos koncertu budou moci diváci sledovat zdarma na YouTube kanálu divadla, záznam nebude k dispozici. Ostatní připravovaná matiné, během nichž postupně představí své oblíbené muzikálové songy i jiné populární skladby Lucie Zvoníková, Pavel Klimenda a Radek Antonín Shejbal, se odehrají podle aktuální situace buď s diváky, nebo on-line. 

Z Pivotečky zahrají DeCoDe

Z plzeňské pivotečky dnes zahraje plzeňská rocková kapela DeCoDe. V rámci cyklu Hrajeme!Tečka si tak budete moci poslechnout písně této skupiny, ale také známé převzaté hity. Kapela v čele se zpěvačkou Veronikou Kasíkovou vás nenechá v klidu. Živý přenos můžete zhlédnout od 19 hodin na YouTube kanále Pivotečka Stream.

Ukliďme klatovskou čtyřku

Jelikož nemůže klatovský hokejový fanklub v současné době vykonávat svou obvyklou činnost, rozhodli se jeho členové, že pomohou tam, kde je potřeba. Ve spojení s dalšími, kterým není lhostejná okolní krajina, chtějí během soboty a neděle uklidit nepořádek v celé čtvrté čtvrti Klatov. Aby se čtvrť uklidila opravdu celá, od prostor elektrárny u Domažlického předměstí až po Zaječí vrch, budou potřební i další dobrovolníci. Úklid se kvůli současné epidemické situaci uskuteční podle platných nařízení vlády s ohledem na to, aby se dobrovolníci co nejméně potkávali, ale i přesto bylo dosaženo maximálního výsledku celé akce. Organizátoři zajistí sběrače odpadu, pytle, rukavice a likvidaci odpadu. Akce Ukliďme Česko se v tomto termínu koná i na dalších místech Klatovska.

Švihadlo živě z Konstantinek

Legendární česká reggae partička se vrací do Konstantinových Lázní. Díky on-line přenosu budete moci být u toho. Kapela Švihadlo je už 38 let vytrvalým zástupcem reggae v Čechách (založena v roce 1983 v Mladé Boleslavi). Za dobu své existence vydala pět řadových a dvě výběrová alba.To poslední s názvem „Vůně trávy“ spatřilo světlo světa v roce 2020 a je opravdu povedené. Koncert bude přenášen živě prostřednictvím stránky Kulturní Konstantinky. Kapela to rozjede dnes v 19.30 hodin.

Vydejte se na Vavřineček

Na návrší u Domažlic se nachází poutní místo, kterému se lidově říká Vavřineček. Stojí zde kostel sv. Vavřince, který byl podle historických pramenů založen již v 10. století knížetem Boleslavem na památku jeho vítězství nad Maďary na Lešském poli. Návštěvníkům se odsud naskýtá výhled na Domažlice, Chodsko, Český les i Šumavu.

Projděte se rezervací Rathsam

Rathsam je přírodní rezervace, která byla vyhlášena v roce 1990 a nachází se u obce Libá. Důvodem ochrany je inundační část vodního díla Skalka, vodní toky a mokřadní společenstva. Prioritním zájmem je ochrana a zachování biotopů pro život živočichů.