Bohatý program na kanálu Alfy

Bohatý program na svém YouTube kanálu připravilo na Velikonoce plzeňské Divadlo Alfa. V sobotu od 17 hodin se představí hosté z Naivního divadla Liberec se záznamem pohádky o Budlínkovi, který bude možné zhlédnout do 10. dubna. Na Velikonoční pondělí potěší nejmenší diváky od 2 let, ale i jejich rodiče či prarodiče představení Alfy o cestě chlapce Kryštofa a malého tučňáka Ťuk, ťuk, ťuk. Tučňák?! Divadlo do čtvrtka zpřístupnilo také záznam svého dalšího představení Umanutá princezna. Z webu divadla divadloalfa.cz k němu lze stáhnout omalovánky.

Sledujte čápy on-line

Každý rok lidé v Chebu očekávají přílet páru čápů na komín v centru města. Jak to vypadá na hnízdě, co zrovna čápi dělají, nebo jestli neletěli za potravou, se můžete dozvědět snadno. Na webu města Chebu je odkaz na sledování webkamery. Odkaz se nachází pod záložkou Chebští čápi. Můžete tak posly jara sledovat celý den.

Z Pivotečky zazní swing

Z plzeňské pivnice Pivotečka v pátek zahraje kapela VanSwing, akustická swingová kapela, jež hraje posluchačům i sobě pro radost. Živý přenos z cyklu Hrajeme!tečka můžete zhlédnout od 19 hodin na YouTube kanále Pivotečka Stream.

Film Proxima z pohodlí vašeho obýváku

Astronautka Sarah se připravuje na vesmírnou misi. Před ročním pobytem na oběžné dráze také musí podstoupit náročný psychický i fyzický trénink. Navíc pečuje o svou milovanou sedmiletou dceru Stellu. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou. Francouzsko-německý film Proxima, jenž mapuje složitou situaci před opuštěním Země, si můžete pustit on-line prostřednictvím webu mojekinolive.cz v neděli 4. dubna od 20.30 hodin. 

Ekvádor – exploze života na rovníku

Ekvádor se řadí k desítce zemí s největší biologickou rozmanitostí na světě. Jihoamerická země omývaná Pacifickým oceánem je protnutá masivním pásmem And a ze třetiny ještě stále pokrytá Amazonským lesem. Najdeme zde ohromné množství ekosystémů. Mangrovy, suché tropické lesy, andské ekosystémy, interandské polopouště po amazonský les – bohatství této země je v její biodiverzitě. Ta je však dnes velmi ohrožená. Během on-line přednášky z cyklu Kolem světa bude cestovatel Jan Korba vyprávět o některých zajímavých projektech, které se snaží nejcennější místa v zemi chránit, a jak se jim to daří. Cestovatelskou přednášku naladíte tento pátek od 20 hodin prostřednictvím webu kolemsveta.cz.

M.H.S. živě z Konstantinek  

Kvartet Petra "Kráti" Kratochvíla z Plzně známý jako M.H.S. zahraje v pátek od 19.30 živě z hudebního klubu Panteon v Konstantinových Lázních. Koncert bude charitativní, neboť Kráťovi kdosi před nedávnem odcizil jeho zvukařskou techniku. Sbírku na nové vybavení najdete zde: www.donio.cz/PomocKratovi. Speciálním hostem tohoto hudebního večera bude Jakub Třasák. Koncert bude živě přenášen prostřednictvím facebooku. Více najdete na stránce Kulturní Konstantinky.

Stezka bezpečí  

Po celý duben si můžete ve Stříbře projít Stezku bezpečí. Trasa vede od historického kamenného mostu kolem objektů lehkého opevnění až za Červenou lávku a zpět. Na startu u domu v Partyzánské 370 budou k dispozici pytle pro sbírání odpadu - to pro ty, kteří chtějí zároveň pomoci přírodě od odpadků. Na stezce také budete moci luštit tajenku.

Velikonoční cesta  

Vydejte se ve Stříbře na Velikonoční cestu za pokladem. Trasa začíná za Červenou lávkou u Hornického skanzenu a vede podél cyklostezky směrem na Vranov až k mostu přes Mži. Na cestě je rozmístěno 10 plakátů a QR kódy, které načte pomocí čtečky kódů v chytrém telefonu. Po načtení kódu se objeví text k jednotlivým zastavením. Stezka zaujme celou rodinu.