Kolem světa zve Měšťanská beseda

Kdy: 1. a 2. února, vždy od 13 hodin

Kde: PlzeňZa kolik: 390 Kč na celý den

Proč přijít: První únorový víkend patří v plzeňské Měšťanské besedě cestovatelskému festivalu Kolem světa. „Návštěvníky čeká během dvou dnů celkem deset přednášek a komentovaných projekcí,“ uvádí Hana Kulawiaková z Měšťanské besedy. Dodává, že zítra se mohou od 13 hodin vydat s Janou Kupčákovou do Maroka. Dále je např. na programu přednáška Jiřího Sourala o Havaji, pokračuje se povídáním o Černobylu či Mexiku.

„Na dalších přednáškách se lidé např. dozvědí, jak žít na cestách nebo cestovat a pracovat zároveň,“ dodává Hana Kulawiaková.

I v neděli začne program ve 13 hodin. Na programu bude povídání o Ugandě, Ománu, Kanadě či Tichomoří.

K festivalu neodmyslitelně patří také doprovodný program – tentokrát návštěvníci uvidí tradiční cizokrajné tance a ochutnají speciality z různých koutů světa. V předprodeji jsou celodenní vstupenky za 390 Kč, na místě pak budou za 450 Kč. Prodávají se i vstupenky na jednotlivé přednášky za 90 Kč.

O víkendu se také můžete vypravit na:

Exhibice v poezii bude ve Městě Touškově

Kdy: 1. února od 19 hodin

Kde: Město Touškov

Za kolik: 150 Kč

Proč přijít: Slam poetry je soutěž v přednesu autorských textů. Jedna taková exhubice se zítra koná v Kulturním centru ve Městě Touškově. Návštěvníci se mohou těšit na hvězdy žánru, a to Anatola Svahilce (mistr ČR 2014) a Dr. Filipitche – na snímku – (mistr ČR 2017).

Divadlo V Boudě zve na Červený kvítek

Kdy: 1. února od 16 hodin

Kde: Plzeň

Za kolik: 35/50 Kč

Proč přijít: Loutkové Divadlo V Boudě na své domovské scéně v M-Klubu v Plzni na Skvrňanech uvádí zítra pohádku Červený kvítek. Prodej vstupenek začne v 15:30 hodin.

Plzeňská kapela Mandrage se vrátila do míst, kde začínala. Dvakrát za sebou vyprodala plzeňský klub Divadlo pod lampou. S klubovým programem tam vystoupila 20. února a hned i následující večer.
Mandrage zrušili Dlouhej únor