Název akce Muzeum loutek slaví 10 let
KDY: 14. září od 10:00 hodin
KDE: Plzeň, náměstí Republiky
ZA KOLIK: základní vstupné 60 Kč

Muzeum loutek v Plzni slaví 10 let. V sobotu od 10 hodin se mohou děti po celý den účastnit výtvarného ateliéru Petra Braunera. Od 15 hodin je na programu divadelní představení Kocour v botách a od 17 hodin Automat na filmydivadla Buchty a loutky. Obě inscenace zahraje přažský soubor Buchty a loutky.

Název akce Radoušovy hry
KDY: 14. září od 14.00 do 18:00 hodin
KDE: u hradu Radyně, 332 02 Starý Plzenec
ZA KOLIK: základní vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč

Radouš je mýtická postava spojená s hradem Radyně. Jmenují se po něm i hry, které se v sobotu 14. září u Radyně konají. Vystoupí skupina Raava, která se věnuje interpretaci středovéké hudby, pohádku si připravila divadla Histrio a Špalíček. Děti se mohou vypravit na cestu pohádkovým lesem nebo si zkusit jízdu na koni.

Název akce: Dětské barokní odpoledne
KDY: 14. září od 16:00 hodin
KDE: Chotěšov
ZA KOLIK: zdarma

Dětské barokní odpoledne v areálu bývalého barokního kláštera Chotěšov symbolicky zakončí letošní letní barokní sezonu. Děti si budou moci vyrobit barokní masky a vějíře, zatančit s profesionální tanečnicí Andreou Miltnerovou nebo se vydat do strašidelného podzemí kláštera. Hlavním bodem odpoledne bude maskovaná hra na motivy Carla Gozziho Král jelenem. Odpoledne zakončí ve 20:30 hodin slavnostní barokní ohňostroj. Vstup na akci je zdarma.

Název akce Predator Race
KDY: 14. a 15. 9.
KDE: Dobřany
ZA KOLIK: diváci zdarma, platí se zápisné v řádu tisíci korun podle kategorií

Extrémní překážkový běžecký závod Predator Race dorazí o víkendu do Dobřan na Šlovický vrch. Na Master Weekendu se v sobotu ráno poběží desetikilometrový závod Brutal – s 25 překážkami, odpoledne pak pěkilometrový Dril s 20 překážkami. V neděli ráno bude startovat Masakr, který měří 15 kilometrů a má 30 překážek. V sobotu budou i závody Predator Junior!
Lze se přihlásit na celý Master Weekend, či na jednotlivé závody samostatně.