Divadlo a koncerty ve Varech

Na spoustu kultury se můžete během víkendu těšit v Karlových Varech, a to v rámci Karlovarského kulturního léta. V sobotu v 15 hodin vystoupí na Tržní kolonádě Karlovarský symfonický orchestr. Slyšet jej můžete ještě jednou na Goethově vyhlídce v 16.30 hodin. Pokud se chcete dozvědět něco zajímavého o městě, vydejte se na komentovanou prohlídku nazvanou Lázně i hudba léčí pod taktovkou Pouličního divadla Viktora Braunreitera. Začátek je v 15 hodin u Vřídla. Ve 20 hodin se bude v Kinokavárně PUPP promítat film Gentlemani (vstupné 150 Kč). Na Thermal stage zahraje od 20.30 hodin Ondřej Gregor Brzobohatý se svou kapelou (vstupné 150 Kč). Nabitý program je připravený i na neděli. Pokud patříte mezi příznivce nordic walking, vydejte se na skupinovou vycházku, sraz je u Divadelní lávky před Karlovarským městským divadlem v 9 hodin. V 15 hodin bude v Karlovarském městském divadle zahájeno divadelní představení pro děti Brouk Pytlík (vstupné 70– 110 Kč). Ve volnočasovém areálu Rolava zahraje od 16.30 hodin skupina Wohnout (vstupné 150 Kč).

Ara fest přivítají letos i Rokycany

Programem ve Smetanových sadech v Plzni, kdy byla například zahájena výstava velkoformátových fotografií, ve čtvrtek začal pátý ročník festivalu romské kultury Ara Fest. Letos i s velkou novinkou, kdy se jeden z festivalových dní odehraje v nedalekých Rokycanech.

Právě tam je směrován páteční program, v 17 hodin začne na Masarykově náměstí koncert, jehož obsazení dělá čest legendám takzvané rokycanské scény. Vystoupí skupina Kale se slovenskou zpěvačkou Gitanou. Návštěvníci se dočkají také proslulého romského akordeonisty Mária Biháriho s jeho kapelou Bachtale Apsa a s tradičním hostem, herečkou Bárou Hrzánovou. V plzeňském Zach's pubu se pak večer uskuteční koncert Le Čhavendar.
Závěrečný program se odehraje zítra v Plzni na tradičním místě U Branky. Odstartujev 16 hodin a jeho hlavní hvězdou bude skupina Gipsy Brothers zpěváka Davida Krause. Vedle něj tu vystoupí Gitana, tentokrát sólově, Roman Zorba Band, Lomnické čháve nebo Funky Brothers.

„Mám z letošního ročníku radost hned dvakrát. Jednak proto, že můžeme pět let trvání festivalu oslavit setkáním naživo a nic nemusí probíhat on-line. Druhou radost mi přináší fakt, že se nám konečně podařilo přenést festival i do Rokycan,“ říká David Tišer, ředitel pořádající organizace Ara Art a programový ředitel festivalu.

Železnice, které odvál čas

V Horské synagoze v Hartmanicích je do 20. srpna k vidění výstava s názvem Železnice, které odvál čas v Bavorském lese a na Šumavě. Zabývá se plánovanými projekty na výstavbu železničních spojení v oblasti Šumavy a Bavorského lesa, k jejichž realizaci, resp. dokončení však nedošlo.

Hudba pod hradem

V zahradě Chodského hradu v Domažlicích se v pátek a v sobotu koná multižánrový festival Hudba pod hradem. V pátek se můžete těšit na Ivana Mládka, který zde od 20 hodin zahraje se svým Banjo Bandem. V sobotu tady pak od 19 hodin vystoupí folková skupina Marien z Pardubic v čele s Víťou Troníčkem. Ve 20.30 hodin ji na pódiu vystřídá známá Laura a její tygři. Vstupenky jsou k dostání v infocentru na Chodském náměstí. Na každý den programu je jednotné vstupné 150 Kč.

Musica Florea v jízdárně

V jízdárně Světce u Tachova se tuto neděli koná druhý koncert letního hudebního festivalu Dveře jízdárny dokořán s barokním programem: Bach, Vivaldi a Čechové, během něhož se představí hudební uskupení Musica Florea. Akce začíná v 15 hodin a vstupné je 150 Kč.

Benefiční koncert pro Moravu

U hasičárny v Mutěníně na Domažlicku zahraje v sobotu od 19 hodin BengaBand z Domažlic. Koncert bude benefiční, během akce se budou vybírat peníze na pomoc obětem tornáda, které na konci června zasáhlo Moravu.

Portu připomene Janoušek

Letní vzpomínání na slavná léta Porty, festivalu trampské hudby, country a folku, která připomíná výstava u budovy Studijní a vědecké knihovny v plzeňských Smetanových sadech, zpestří hned první den koncert. Od 18 hodin zahraje Slávek Janoušek a Luboš Vondrák, vstup na jejich koncert od 18 hodin je zdarma.

Extra Band revivalv Čižicích

Plzeňská rocková kapela Extra Band revival zahraje dnes od 21 hodin v Čižicích na jižním Plzeňsku. Zítra se přesouvá do Dobříva na fotbalové hřiště.

Acid Row a teepee zahrají v Depu

V rámci letního programu DEPOvLETU zahrají dnes na nádvoří DEPO2015v Plzni stonerrockoví Acid Row a zítra dream-popový projekt teepee plzeňských rodáků Terezy Lavičkové a Miroslava Patočky.

Náplavka bude žít po celý víkend

O víkendu pokračuje také program na náplavce u Radbuzy v Plzni. Dnes od 18 hodin začíná pod mostem U Jána ginový večírek s Gin is Love s ochutnávkou, o hudební doprovod se postarají DJ Jeffology a Unflex, zítra od 18 hodin začne party s The Original Kumbash Sound v rytmu reggae – dub a v neděli si přijdou na své příznivci folku. Od 15 hodin vystoupí Emotikon, Lignit, Frýda & Company a Faux Pase Fonet.

Memoriál Karlů Pšajdlů

Nohejbalový turnaj trojic má před sebou 21. ročník. Dějištěm budou dvě venkovní hřiště v centru Pavlovska, kde aktéři i příznivci uctí památku otce a syna Pšajdlových. Hraje se na tři dopady, a pokud bude nepříznivé počasí, je zajištěna tělocvična v sousedním Hrádku. Občerstvení v areálu bude rozmanité a ceny převezmou nejlepší družstva, hráči i senior tohoto klání.

Punková apokalypsa

V pořadí 8. ročník Punkové apokalypsy se koná v hospůdce U Pardála. Zařízení pod kostelem zve milovníky tvrdého rocku v sobotu po 18. hodině. Zde je seznam kapel a čas jejich produkce: 19.15 – 20 h: Drunken Rabbits, 20.30 – 21.15 h: Důležitá IN Formace, 22 – 23 h: Totální nasazení, 23.30 – 00.15: Velký Voči.

Těškovský okruh

Areál fotbalistů FC Těškov bude v neděli centrem 20. ročníku Těškovského okruhu. Běh na 7,3 km je vedený střídavě po asfaltu a lesních i polních cestách. Startuje se v 11 hodin, ovšem už od 9.30 si na své přijdou děti.

Alternativní festival

Festival plný současného umění s názvem Trať se uskuteční v pátek a v sobotu na klatovském hlavním nádraží. Cílem festivalu je spojovat lidi z různých částí republiky přímo na místech při železničních tratích a snažit se o navázání kontaktu veřejnosti s již zapomenutými prostory. Festival tak zprostředkovává netradiční zážitek, při kterém může veřejnost objevovat krásy míst obyčejně skrytých a zároveň prožít obsáhlý kulturní program sestávající z mnoha zajímavých uměleckých vystoupení. Program je složený z hudební, výtvarné a divadelní části.

Protest proti úložišti

Obyvatelé lokality Březový potok v sobotu opět připomenou svůj nesouhlas s výstavbou hlubinného úložiště jaderného odpadu. Kromě již tradičního protestního pochodu a cyklojízdy z Pačejova do Maňovic organizátoři připravili také pestrý doprovodný program, který vyvrcholí koncertem kladenské kapely Zrní. Její vystoupení začne ve 20 hodin. Celodenní program završí známý DJ Růžový partner. Sraz účastníků protestního pochodu je ve 14 hodin před nádražím v Pačejově. Poté se vydají směrem do Maňovic.

Štichovská pouť

Ve Štichově nedaleko Staňkova se o víkendu koná pouť. Program začne v sobotu odpoledne. Od 16 hodin se na hřišti koná pouťový fotbálek a od 20 hodin na tanečním parketu zahraje Milan Khas. Nebude chybět ani tradiční překvapení Štichovských. Nedělní program začne ve 13.30 hodin mší svatou, kterou bude sloužit holýšovský farář. V 15 hodin zde zahraje dechová kapela Dupalka.

Místo, kde ožívá historie

Před informačním střediskem v Poběžovicích bude v sobotu slavnostně odhalena výstava pod širým nebem nazvaná Místo, kde ožívá historie. Po úvodním slovu a hudební vložce čeká přítomné opékání špekáčků, pečení trdelníku a posezení u zámku.

Ženská pomsta

V letním kině v amfiteátru ve Žluticích promítají dnes nový český film Ženská pomsta. Co se stane, když se na skupinové psychoterapii setkají tři ženy zralého věku, které se u svých manželů setkaly s nevěrou? Svým mužům připraví skutečné peklo na zemi. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do kulturního domu.

Paleogenní dřeva Doupovských hor

V sálu správní budovy na zámku ve Valči dnes můžete navštívit přednášku nazvanou Paleogenní dřeva Doupovských hor. Povede ji Jakub Sakala z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Historické odpoledne v Toužimi

Navštivte oslavu výročí 552 let od povýšení Toužimi na město. Celý den bude nabitý akcemi. Program odstartuje v 10 hodin pohádkou divadla Kamila O prasátku Arturovi. Dále se můžete těšit na historickou hudbu kapely Cavalla Cannor, vystoupení tanečnic Shaninez a šermířské klání skupin Zlatý Grál a Duellanti, k poslechu vám zahraje Eva a flašinet. Ve 13 hodin se vydá historický průvod kolem náměstí a bude následovat předání listin k založení města. V 17 hodin zahraje na náměstí před zámkem Jiří Schelinger Tribute. Ve 20 hodin vystoupí na nádvoří plzeňská skupina Dáma s hranostajem. Na děti čekají dílničky a hry. Chybět nebude ani historické tržiště.

Kapitán Demo na Michalu

Během sobotního večera vystoupí v areálu koupaliště Michal v Sokolově pop-folková hudební kapela Pekař v čele s Petrem Tomsem. Pekaře poté na pódiu vystřídá ikona současné hudební scény Kapitán Demo aka Trendsetter. Začíná se v 19 hodin. Vstupenky v ceně 250 Kč zakoupíte on-line nebo v Sokolovském infocentru, v případě nenaplnění kapacity i na místě.

Horkýže Slíže v Lokti

Večer plný kvalitní muziky nabídne v pátek amfiteátr v Lokti. Od 17.30 hodin vystoupí hudební uskupení The Wild Roots, v 19.15 hodin je na pódiu vystřídají DESmod a vrcholem večera bude vystoupení slovenské rockové kapely Horkýže Slíže. Areál bude otevřený už od 16 hodin.

Multižánrový festival

Třetí ročník festivalu Movomal se uskuteční v Mariánských Lázních tuto sobotu během celého dne. Kromě představení pouličních umělců nejrůznějších žánrů letos na hlavní kolonádě uvidíte i oblíbenou pražskou kapelu Vasilův Rubáš. Známé duo vás dostane nejen chytlavými melodiemi, ale i vtipnými texty a unikátní show. Zároveň si můžete pochutnat na specialitách vybrané street kuchyně. Přijďte i vy na vlastní kůži okusit moderní, vstřícné a otevřené Mariánské Lázně.

Spa Run v Mariánkách

Další ročník oblíbeného běžeckého závodu centrem Mariánských Lázní se koná tuto sobotu od 11 hodin. Nejenže si pěkně zasportujete, ale pokocháte se i výhledem na krásnou kolonádu. Pokud nechcete běžet, můžete přijít alespoň fandit.

Klatovská pouť

Bohatý program nabídne až do neděle tradiční Klatovská pouť. Kromě pouťových atrakcí nebude chybět ani staročeský jarmark a průvod s obrazem Panny Marie Klatovské. Těšit se můžete na výstavu karafiátů, jejichž specifická odrůda se v Klatovech pěstuje přes dvě stě let. Navštívit také můžete památky města. Vrcholem poutě bude koncert Marka Ztraceného v neděli od 17 hodin.