Radyně zahajuje sezonu
KDY: od soboty denně 10 - 18, kromě pondělí
KDE: Radyně
ZA KOLIK: dospělí 40 Kč, děti 6-15 let, studenti, ZTP a senioři 30 Kč

V sobotu 30. května zahajuje turistickou sezonu Radyně. Zbude-li vám čas, můžete si po sestupu do Starého Plzence projít ještě čtyřkilometrovou naučnou stezku Stará Plzeň a kupci, která začíná u místního koupaliště.

Vytrvalci startují v Letkově
KDY: sobota 30. května, starty v 9.30 – 11.00 dle rozpisu
KDE: start a cíl u vodní nádrže v Letkově
ZA KOLIK: na místě až 700 Kč

První díl seriálu běhů v přírodě Pilsen Trail se odehraje v sobotu v Letkově. Připraveny jsou čtyři trasy pro dospělé, tři pro děti a také multigenerační běh. Podrobnosti najdete na webu závodu pilsentrail.cz.

Opět můžete vyrazit do podzemí
KDY: pondělí až neděle v10.20, 11.40, 13.00, 14.20, 15.40, 17.00
KDE: Plzeňské historické podzemí, Veleslavínova ul.
ZA KOLIK: 120 Kč

Při prohlídce si projdete labyrint chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Během prohlídky poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, a poznáte rozmanitost jeho využití. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně.

Vyražte vlakem na Tachovsko
KDY: každou sobotu do 26. září

K výletu na Tachovsko můžete opět využít turistický vlak společnosti GW Train Regio. Vlak z Plzně do Bělá nad Radbuzou vyjíždí vždy v sobotu v 8.12, zpáteční spoj z Bělé nad Radbuzou má odjezd v 17.20. Jízdenky se kupují ve vlaku u průvodčího.