Kdy: 1. března od 14:00 hodin
Kde: Plzeň, sraz před 7.ZŠ na Vinicích
Za kolik: zdarma

Vyhánění zimy je tradiční akce, kterou pořádá Zoologická a botanická zahrada města Plzně. Koná se v neděli 1. března. Ti, kdo chtějí jít v průvodu, se sejdou ve 14 hodin před 7. ZŠ na Vinicích. „Odtud půjdeme na statek Lüftnerka, kde bude krátký program. Budeme stínat hlavu slaměnému kohoutovi, koná se souboj mezi Jaromilci a Zimomilci – budou se přetahovat lanem,“ informuje organizátor akce František Hykeš. Odtud průvod projde zoologickou zahradou ke spodní bráně a vydá se Kilometrovkou ke Kalikovskému mlýnu. „V čele půjde Jaromil XI. U Kalikováku hodíme do Mže zapálenou Moranu a půjdeme k plzeňské radnici,“ pokračuje František Hykeš. Tam na průvod bude čekat primátor města, aby si vyslechl, jak vyhánění zimy dopadlo. „A na programu také bude velká soutěž v pojídání koblih,“ upozorňuje František Hykeš. Dodává, že ti, kdo jdou v průvodu, nemusí za průchod zoologickou zahradou platit vstupné. V neděli 1. března začne hlavní návštěvnická sezona plzeňské zoo a botanické zahrady. Každodenní otevírací doba bude rozšířena od 8 do 19 hodin. Sezona Dinoparku začne až v dubnu.

Demolice starých domů.
Obnova Zátiší začíná, domy jdou k zemi

O víkendu se na Plzeňsku konají také tyto akce:

V síti uvedou v Měšťanské besedě

Kdy: 29. února od 15:30 a 17:30 hodin
Kde: Plzeň
Za kolik: 100/140 Kč

Speciální verze filmu V síti, vhodná pro diváky už od 12 let, a to i bez doprovodu dospělé osoby, je na programu v sobotu 29. února od 15:30 hodin v plzeňské Měšťanské besedě. Nazvána je V síti: Za školou. Ve stejný den na stejném místě bude od 17:30 hodin uveden už zmiňovaný dokument V síti, který vypovídá o zneužívání dětí na internetu.

Ples sportovců jev Dobříči

Kdy: 29. února od 20 hodin
Kde: Dobříč
Za kolik: 150 Kč

TJ Sokol Dobříč pořádá Ples sportovců. K tanci a poslechu zahraje Jenny Party Band. Organizátoři ohlásili nejen bohatou tombolu, ale také předtančení.Akce se koná v dobříčském kulturním domě.