Dechovka rozezní Zbiroh
KDY: 9. července
KDE: Zbiroh
V rámci programu sobotních promenádních koncertů Vačkářova hudebního léta si už zítra můžete poslechnout dechovou kapelu Amatovka, která vystoupí a bude hrát na Masarykově náměstí ve Zbirohu od 9.30 do 11.30 hodin. 

Horalka zahraje ve Kdyni 
KDY: 8. července
KDE: Kdyně
Osvědčená letní klasika pro milovníky dechové hudby, to je kapela Horalka z Domažlic, která vznikla v roce 1973. Zakladateli byli Karel Bastian a Václav Wiesner. Tato kapela působí nejen v České republice, ale také například v sousedním Německu. Koncert se bude konat 8. července od 14 do 16 hodin v parku u Muzea v příhraničí ve Kdyni.

Představí se desítky řemesel
KDY: 9. července
KDE: Chanovice

Den řemesel v Chanovicích, přehlídka řemeslných dovedností Plzeňského kraje, se uskuteční 9. července od 10 hodin. Kromě ukázky přibližně sedmdesátky tradičních oborů se návštěvníci mohou těšit na hudebníky, šermíře, loutkoherce či vynikající pokrmy. Vstup bude 100 korun a děti do 130 cm zdarma.

Děti si užijí pohádku v prostředí Krajinky
KDY: 10. července
KDE: Cheb
Hravý loutkový příběh na motivy spisů Dalimila a A. Jiráska bude k vidění v chebské Krajince. Jaké to bylo, žít v dobách praotce Čecha? Byl Bivoj jak párátko? Libuše jen krásná? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes vyšehradské zdivo a umí koně chodit po dvou? Odpovědi na tyto otázky se ratolesti dozvědí zábavnou formou.

Do Konstantinových Lázní míří Semtex
KDY: 9. července
KDE: Konstantinovy Lázně
Legendární plzeňský crazy band Semtex zahájí XIII. ročník Hudební pergoly v Konstantinových Lázních. Uslyšíte několik známých skladeb. Koncert se odehraje zítra od 19 hodin na náměstí.

V kostele v Paliči bude koncert 
KDY: 9. července 
KDE: Palič
V kostele v Paliči na Chebsku vystoupí dechová harmonie Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně. Na programu jsou skladby Dechový oktet Es dur od L. van Beethovena, Partita pro dechové okteto od F. V. Kramář-Krommera nebo Mozartova Figarova svatba. Koncert se bude konat v sobotu 9. července od 17 hodin. 

Do Lokte míří kapela Čechomor
KDY: 8. července od 18 hodin
KDE: Loket

Dvě dekády od natočení filmu Rok ďábla si připomenete v loketském amfiteátru vskutku netradičně. Kapela Čechomor zahraje při jediném koncertu tohoto typu všechny písničky z Roku ďábla živě, s promítáním oblíbených scén za kapelou na pódiu. Film získal několik různých českých i zahraničních ocenění, jeho tvůrci si odnesli i sedm Českých lvů a získali také hlavní cenu karlovarského filmového festivalu – Křišťálový glóbus.

Na hřbitově se dozvíte o osobnostech
KDY: 9. července v 15 hodin
KDE: Karlovy Vary 
Unikátní komentovaná prohlídka karlovarského hřbitova se uskuteční v neděli odpoledne v Drahovicích. Uslyšíte tu o slavných karlovarských rodinách a seznámíte se s jejich životními příběhy. Zjistíte, že v Karlových Varech žili zdatní obchodníci, ale také výstřední umělci nebo divadelní herci. Přijďte si vychutnat tichou procházku do dávných časů. Zjistíte, jaké byly osudy těchto známých lidí, kteří se zapsali hluboko do historie lázeňského města. Sraz všech zájemců o tuto komentovanou prohlídku je 9. července v 15 hodinu hřbitovní brány.