Letní romantický galavečer
KDY: 14. listopadu
KDE: Stráž u Tachova

Letní romantický galakoncert byl vzhledem k epidemiologické situaci přesunut na méně romantický listopad. V neděli 14. listopadu vystoupí Jaroslav Svěcený s houslemi a Lucie Tóth na klavír ve Stráži u Tachova v kostele sv. Václava od 15.00 hodin.

Párty na ledě
KDY: 14. listopadu
KDE: Mariánské Lázně

Krasobruslařský oddíl Mariánské Lázně vás zve na halloweenskou diskotéku a maškarní v jednom. Přijďte si 14. listopadu zabruslit v maskách na zimní stadion v Mariánských Lázních v čase od 14 do 16 hodin. Občerstvení zařízeno a na závěr proběhne vyhlášení nejlepší masky.

Loket vítá zimu
KDY: 12. listopadu
KDE: hrad Loket


Hrad Loket s kapelou Echt vítá zimu. Toto legendární pražské uskupení, založené hudebníkem Karlem Malíkem, vystoupí v doprovodu kapely The Wild Roots 12. listopadu. Užijte si toto unikátní představení, kde zazní staré i nové písně. Pořadatelé žádají o dodržování současných epidemiologických nařízení.

Pekař vystoupí v Šeříkovce
KDY: 13. listopadu
KDE: Plzeň

Oblíbený mladý písničkář Pekař, který je držitelem ceny Slavík – Objev roku 2016, zavítá do Plzně. Koncert se uskuteční 13. listopadu od 19.00 hodin v Šeříkovce, kde zazní hity Bůh nebo Tančím. Vstupenky můžete kupovat na portále Šeříkovka ticket za 320 korun.

Sv. Martin na bílém koni U Matoušů
KDY: 13. listopadu
KDE: Plzeň

Statek U Matoušů v Plzni na Bolevci pořádá tradiční Svatomartinské hody. Podávat se bude křehká husa, červené zelí, domácí knedlík a mladé víno. Mimo to budete moci ochutnat speciality, jako jsou husí kaldoun, paštika anebo třeba hamburger s trhaným husím masem, zkrátka každý si přijde na své. K dobrému jídlu bude zajištěna příjemná hudba, dílničky pro děti i dospělé, kuchařská show a chybět nebude ani svatý Martin na bílém koni. Vstup zdarma.

Procvičte si mozkové závity
KDY: Plzeň
KDE: 12. listopadu

Kulturní prostor Moving Station v Plzni po více než dvou letech hostí tradiční Kavárenský kvíz. Sestavte tým s maximálně pěti členy a otestujte s ostatními účastníky své všeobecné znalosti. Akce proběhne 12. listopadu od 19.30 hodin a účast je nutné potvrdit předem na e-mailu kafekviz@gmail.com nebo na facebookové skupině Kavárenský kvíz Plzeň. Přejeme příjemné přemýšlení.

Vysaďte strom pro dobrou věc
KDY: 13. listopadu
KDE: Střeziměř
V rámci projektu Sázíme budoucnost hledá vesnička Střeziměř dobrovolníky na výsadbu stromů. Pokud se chcete podílet na zlepšení přírodních podmínek ve svém okolí, neváhejte se 13. listopadu do této akce zapojit. Organizátoři uvítají, když si s sebou vezmete vlastní nářadí. Sraz je v 9.00 hodin a bližší informace získáte na telefonu 602 230 000.

Vyrobte si vlastní loutku pštrosa
KDY: 14. listopadu
KDE: Karlovy Vary 


Přijďte si vyrobit loutku – marionetu pštrosa. Workshop se v karlovarském muzeu koná k aktuální výstavě. Ta nese název Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera. Vstupné je 100 korun a zahrnuje vstupné na výstavu a materiál na výrobu pštrosa. Začátek je od 10 hodin.

Zahřejte se na pouťové zábavě
KDY: 13. listopadu
KDE: Klenčí pod Čerchovem
Tělovýchovná jednota Spartak Klenčí pod Čerchovem pořádá v sobotu 13. listopadu tradiční pouťovou zábavu. Pobavit a zahřát se v chladném podzimním počasí můžete přijít od 21.00 hodin do sálu hotelu U Nádraží. O živou hudbu se postará známá plzeňská kapela Extra band revival a hostem večera bude Radek Zíka.

Kapr nanečisto
KDY: 13. listopadu 
KDE: Koryta

Jestli si chcete před štědrovečerní večeří vyzkoušet usmažit kapra nanečisto, můžete si ho koupit v rámci výlovu rybníka v Korytech, který 13. listopadu pořádá SDH. Rybu si můžete pořídit od 9.30 do 11.30 hodin za 70 korun za 1 kg živé váhy.

Běh pro hospic
KDY: 13.-14. listopadu 
KDE: Františkovy Lázně 

Františkolázeňské 24hodinovky se uskuteční o víkendu ve Františkových Lázních. Její start je stanoven na sobotní 12. hodinu v blízkosti Sadové kavárny. Poběží se na okruhu dlouhém 1 100 metrů v Městských sadech. Výtěžek ze sbírky, případně ze startovného, bude věnován na činnost Hospice sv. Jiří.

Festival světla 
KDY: 16. - 17. listopadu
KDE: Plzeň 

Po dva dny rozzáří v příštím týdnu areál DEPO2015 v Plzni festival světla a umění ve veřejném prostoru Blik Blik, tentokrát s dovětkem Mini. Zhruba 90minutová trasa komornější varianty oblíbené akce návštěvníkům ve venkovních i vnitřních prostorách nabídne 16. a 17. listopadu, vždy od 18 do 24 hodin, osm světelných, digitálních i interaktivních instalací.