Dva díly bude mít letošní ročník seriálu běhů v přírodě Pilsen Trail. Jeho první část se koná v sobotu 30. května v Letkově. Účastníci se mohou těšit na pěšinky kolem Jandovy skály a delší tratě pak na vrchol Čiliny, Maršálu, stezku kolem hradu Radyně a vyhlídky nad Starým Plzencem.

Start a cíl závodu jsou u vodní nádrže v Letkově. Jsou připraveny čtyři trasy: maraton, 30 km, půlmaraton a 8,5 km, jako první vyrazí na trať maratonci v 9.30 hodin. Na každé budou vyhodnoceny zvlášť kategorie dospělí a veteráni.

Pro děti v předškolním věku bude připravena 350m trať, pro starší děti 800m a 1600m. Po loňské úspěšné premiéře pořadatelé ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Totem zařadili také Multigenerační běh, který se běží jako štafeta spojená s dětským závodem na 350m. Po doběhu dětí bezprostředně absolvuje druhé kolo na 350m někdo z jejich rodičů nebo prarodičů.

Všichni, co závod dokončí (včetně dětí), dostanou v cíli památeční dřevěnou medaili. Zájemci se mohou hlásit do 26. května na webových stránkách závodu, dle kapacity pořadatelů pak budou přihlášky možné i na místě.