Historie hitů, které Extra Band revival hraje, je však ještě delší. Vždyť třeba písnička Poslední zvonění vznikla už v roce 1985. „Původní kapela Extra Band existovala mezi roky 1983–1988 a v té době vznikla řada hitů včetně Posledního zvonění,“ objasňuje historii zpěvák Extra Band revivalu Jarda Soukup (na snímku je v první řadě druhý zleva). „Pak větší část původního Extra Bandu založila kapelu Gepard. Ta hrála 11 let. Ale potom Petr 'Bob' Šťastný a Míla Orcígr odešli do Turba, takže Gepard skončil,“ pokračuje ve vyprávění.

Jarda Soukup tedy zkusil dát dohromady některé z původních členů Extra Bandu, a protože nebyli všichni, kapela si do názvu vpravila slovo revival. „Myslel jsem, že vydržíme tak dva roky, že prostě objedeme se starými hity štace, přijdou si na nás jednou dvakrát zavzpomínat pamětníci a pak zase skončíme,“ poznamenává Jarda Soukup. Jenže z těchto plánů sešlo, na Extra Band revival se chodí už dvacet let. Kapela odehraje ročně stovku koncertů. „Hrajeme původní repertoár Extra Bandu, pár převzatých rockových věcí od kapel Whitesnake, Deep Purple, Journey a Gotthard – ty ale zpívám s českými texty. Máme však už i své vlastní nové skladby,“ říká zpěvák.

Extra Band revival připravil na konec září tři narozeninové koncerty. První se koná už zítra v kulturním domě v Losiné u Plzně, v sobotu 21. září kapela vystoupí v Mrákově na Domažlicku. Koncerty začínají v 21 hodin a fanoušky čeká čtyřhodinový hudební maraton. Příští sobotu 28. září od 19:30 hodin pak Extra Band revival vystoupí v Městském divadle v Klatovech. Kapela zahraje ve složení: Jarda Soukup (zpěv), Radek Zíka (zpěv – stálý host), Jiří Mothejzík (kytara), Miloš Novotný (baskytara), Pavel Navrátil (kytara), Milan Kleiszner (bicí) a Josef Baštář (klávesy).

ITEP Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje.
FOTO: Veletrh ITEP začal na Lokomotivě