VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Rekonstrukce Americké třídy v Plzni

Rekonstrukce Americké třídy v Plzni

Na Americkou se v pondělí vrátí MHD

Plzeň - Autobusy a trolejbusy budou od pondělí 22. prosince opět jezdit po Americké třídě v Plzni.

Šok. Na Americkou smí každý, kdo má kola!

Plzeň - Několikahodinová debata, desítky diskutujících i absurdní návrhy, jako vyměnit v městském znaku velblouda za osla a chritici za kocourka jako v pravém Kocourkově, předcházely rozhodnutí zastupitelů o tom, zda zklidnit Americkou třídu.

Oprava Americké třídy se protáhne do ledna

Plzeň - Rekonstrukce Americké třídy neskončí v nasmlouvaných termínech do konce letošního roku a část oprav se přesune až na leden. Informaci včera potvrdil technický náměstek primátora Petr Rund (ODS).

Oprava Americké začíná nabírat skluz

Plzeň - Termín dokončení téměř roční rekonstrukce Americké třídy, 31. prosinec, je vážně ohrožen. Přestože je koordinátor a mluvčí stavby Václav Pelikán optimistický a tvrdí, že nasmlouvané termíny platí, technický náměstek primátora Petr Rund (ODS) už připustil pětimilionové penále pro sdružení firem Metrostav, Berger Bohemia a Stavby silnic a železnic v případě, že se termín prodlouží o pouhý měsíc.

Auta na Americkou ano či ne? Radní nerozhodli

Plzeň - Rozhodnutí o zklidnění dopravní tepny v městské radě nepadlo.

Práce na Americké se vlečou, myslí si místní podnikatelé

PLZEŇ - Den ode dne větší beznaděj pociťuje majitel knihkupectví na Americké třídě Jaroslav Chmela. Myslí si, že opravy plzeňské tepny nepokračují dostatečně rychle.

Pro pošťáky je prý Americká překážkou

PLZEŇ - Když je teď Americká třída rozkopaná, nechte si raději posílat obchodní balíky nějakým kurýrem. Poštovní doručovatel vám je nikam daleko z auta neponese.

Policie: Americkou bez aut nepustíme!

PLZEŇ - Kvůli tomu, zda se na Americkou třídu vrátí po rekonstrukci veškerá doprava, nebo se začne její střední úsek používat vpodstatě jako pěší zóna, se znovu rozhořel spor mezi radnicí a dopravními policisty.

Novou Americkou asi každý neprojede

PLZEŇ - Americká třída nemá být po rekonstrukci průjezdná pro všechna auta. Ta budou smět používat jen kruhový objezd u Mrakodrapu a v omezené míře horní úsek pod křižovatkou u Práce. Střední částí bulváru mají jezdit jen trolejbusy městské hromadné dopravy.

Podnikatelé: Americká je běs!

PLZEŇ - „Je to mnohem horší, než jsme čekali. Zajištění stavby je katastrofální,“ tak reaguje na uzavření celé Americké třídy správkyně jednoho ze zdejších domů Karolína Štruncová. Přidávají se k ní i podnikatelé, kteří nejenže přicházejí o velkou část tržeb, ale mají obrovské problémy se zásobováním.

Americká otvírá nový kruhový objezd

PLZEŇ - Na nový kruhový objezd u Mrakodrapu, který vznikl v první etapě rekonstrukce Americké třídy, se chystají první vozidla. Zítra přes něj znovu začnou jezdit trolejbusové linky č. 13 a 16, v pátek začne fungovat i pro ostatní automobily do hmotnosti 7,5 tuny.

Americká hlásí další uzavírky

PLZEŇ - Řidiče projíždějící dosud otevřenými úseky Americké třídy, která se kompletně rekonstruuje, čekají v příštím týdnu další nepříjemné zákazy.

Americká jede podle plánu

PLZEŇ - Zhruba ještě měsíc bude pro dopravu uzavřena křižovatka u Mrakodrapu, kde vzniká v rámci rekonstrukce Americké třídy nový kruhový objezd. Hotov má být v polovině srpna, vzápětí se otevře autům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT