VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Ludmila Brožová-Polednová

Ludmila Brožová-Polednová

Brožová-Polednová stane znovu před soudem

PLZEŇ – Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová (86), která se podílela na odsouzení Milady Horákové v roce 1950, neuspěla se stížností na červnový verdikt Nejvyššího soudu. Ten na základě dovolání nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké rozhodl, že soud se žalobkyní bude pokračovat, protože činy promlčené nejsou.

Prokurátorka Polednová má jít do vězení na šest let

PLZEŇ - Na šest let do věznice s dozorem poslal dnes vrchní soud bývalou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou za podíl na popravě Milady Horákové.

Brožová-Polednová by sama o milost nepožádala

PLZEŇ - Je nemocná a unavená, polehává. Novináře odmítá s tím, že jí není dobře a necítí se na vysvětlování svého postoje dost silná. Přesto si do mluvítka domácího telefonu neodpustí větu, že se cítí nevinná.

AUDIO: Celá zpověď Ludmily Polednové

PLZEŇ - „Jsem jednou nohou ve vězení a druhou v krematoriu,“ konstatuje Ludmila Brožová–Polednová. Nejvyšší soud včera nařídil nové líčení, v němž stojí na straně obžalovaných.

Lékaři asi Polednovou do vězení nepošlou

PLZEŇ - Na specializovaném oddělení s volnějšími pravidly by pravděpodobně skončila bývalá prokurátorka Ludmila Brožová–Polednová (86), pokud by opravdu musela za mříže. Oddělení je totiž určené právě pro ženy starší 65 let a invalidy.

Polednové se do vězení nechce

PLZEŇ - V příštím týdnu podá Ludmila Brožová-Polednová, bývalá prokurátorka v procesu s Miladou Horákovou, dovolání k Nejvyššímu soudu ČR, a rovněž žádost o odklad trestu. Serveru Aktualne.cz to potvrdil její advokát Vladimír Kovář, který si stojí za tím, že celá kauza je již promlčená.

Věznice: Pro Polednovou by se místo našlo

Plzeň, Praha - I pro bývalou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou, které bylo 20. prosince 87 let, by se podle mluvčího vězeňské služby Roberta Káčera vhodná cela našla. Znalecký posudek očního specialisty Pavla Těšínského, který v pondělí obdržel pražský městský soudce Petr Braun, totiž výkon trestu důchodkyně nevylučuje.

'Máte celu pro Polednovou?' ptá se soudce vězeňské služby

Plzeň - Oficiální dotaz na případné umístění bývalé prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové do vězení odeslal v úterý pražský městský soudce Petr Braun, který má případ Polednové na starost, Vězeňské službě České republiky.

Polednová má jít do vězení. Definitivně

Praha, Plzeň - Pražský městský soudce Petr Braun v úterý definitivně rozhodl v případu bývalé prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové. Její žádost o odklad trestu zamítl. Deníku to potvrdil mluvčí pražského městského soudu Petr Kulawiak.

Kauza Polednová: K Vrchnímu soudu putuje stížnost

Plzeň - Stížnost na verdikt pražského městského soudce Petra Brauna, který v úterý svým rozhodnutím nepovolil odklad nástupu výkonu trestu 87leté Ludmily Brožové-Polednové, odesílá v pátek její advokát Vladimír Kovář Vrchnímu soudu v Praze. Potvrdil to na dotaz Deníku. Soudu poslal ženu na šest let do vězení za podíl na justiční vraždě Milady Horákové a dalších tří mužů v roce 1950.

Vrchní soud zamítl stížnost Polednové. Do vězení tedy musí nastoupit

Plzeň, Praha - Vrchní soud v minulém týdnu rozhodoval o stížnosti na zamítavé stanovisko pražského městského soudu ve věci bývalé prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové. Ten totiž 3. února zamítl žádost důchodkyně o odklad trestu kvůli chatrnému zdraví, proti čemuž se 87letá žena ohradila.

Polednová má do 14 dnů sedět, počká ale na eskortu

Praha, Plzeň – Do 14 dnů musí podle pražského městského soudce Petra Brauna nastoupit do vězení bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová. „Vrchní soud zamítl stížnost doktorky Polednové na mé rozhodnutí o zamítnutí odkladu trestu, takže to stalo pravomocným. A mě v tuto chvíli nebrání nic tomu, abych odsouzenou vyzval k nástupu výkonu trestu,“ sdělil v úterý Deníku Braun.

Polednová nastoupila do vězení, odvezl ji její advokát

Plzeň – Bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová Polednová, která byla na podzim odsouzena k šestiletému trestu odnětí svobody za podíl na justiční vraždě Milady Horákové a dalších tří mužů v roce 1950, nastoupila ve čtvrtek do vězení. Deníku to potvrdil mluvčí Vězeňské služby ČR Robert Káčer.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT