VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Plzeňská práva

Plzeňská práva

Růžička rezignoval, učit ale bude dál

Plzeň - Děkan plzeňské právnické fakulty Květoslav Růžička v pondělí oficiálně rezignoval. Jeho nástupce by měl být vybrán ve volbě, která se bude konat 23. ledna. Akademický senát fakulty oznámil, že návrhy na nového děkana bude přijímat do 5. ledna.

Hledá se děkan práv. Růžička končí

Plzeň - Děkan plzeňských práv Květoslav Růžička v pátek oznámil rezignaci. Pro fakultu, těžce zmítanou aférami s rychlostudenty, to může být ještě šance, jak najít ztracenou image. Nebo se akademici rozhodnou pokračovat v trendu, který už znamenal ztrátu doktorandských akreditací.

Ministr Pospíšil: Vinu nese děkan Růžička

Plzeň - Ministr spravedlnosti a bývalý děkan právnické fakulty Jiří Pospíšil se vyjádřil k současnému stavu na plzeňských právech.

Práva mají nového děkana, vyhrál Růžička

Plzeň - Novým děkanem plzeňské právnické fakulty se 13. října stal profesor mezinárodního práva Květoslav Růžička.

Policie pátrá po děkanovi plzeňských práv

Plzeň, Praha - Policie pátrá po děkanovi právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni Květoslavu Růžičkovi. Nezvěstný je od pátečního rána, kdy odešel ze svého bydliště v Praze 5.

Doktor práv z Plzně? To je minulost

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Na plzeňských právech už nezískáte titul JUDr. O odnětí akreditace rozhodlo v pondělí Ministerstvo školství. Od 29. února 2012 tak z univerzity nevyjde žádný doktor práv. Fakulta teď musí najít místa na jiných školách pro 80 studentů.

O bývalé vedení plzeňských práv se začala zajímat policie

Plzeň, Praha - Protikorupční policie začala vyšetřovat pochybné udělování titulů na Fakultě právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni.

Práva mají o stovku studentů více než loni

Plzeň - Nárůst o více než stovku zapsaných studentů zaznamenala letos Právnická fakulta ZČU v Plzni, kam se zapsalo 371 noviců.

Práva sehnala profesory. Výuka je zajištěna

Plzeň – Právnická fakulta v Plzni bude mít pro nadcházející akademický rok dostatek pedagogů.

Plzeňská práva shánějí studenty i profesory

Plzeň – Plzeňská práva mají za sebou zápisy na nový akademický rok, naplněné studijní magisterské a bakalářské obory ale rozhodně zatím nemají.

Rychlostudent zažaloval práva. Univerzita to vítá

Plzeň – Jan Harangozzo vystudoval právnickou fakultu v Plzni nejrychleji a jako první také podal na Západočeskou univerzitu (ZČU) žalobu.

Práva odvrátila pohromu, vybrala profesory

Plzeň – Plzeňská práva na Západočeské univerzitě jsou snad z nejhoršího venku. Podle rektora právnické fakulty se povedlo sehnat deset nových profesorů a docentů a další mohou přibýt po ukončení čtvrtého výběrového řízení, tedy po 5. září.

Kantory, kteří odejdou z práv, vedení nahradí

Plzeň - Z plzeňské právnické fakulty odejde devětadvacet učitelů. V současné době probíhají další kola výběrových řízení a zájemců jepodle děkana fakulty Květoslava Růžičky dostatek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT