VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Od našich čtenářů

Pomocí kurzu Sahaj Samadhi se zbavíte napětí a stresu

Plzeň - Do krajské metropole zamíří světový mistr meditace Swami Jaataweda.

Malé ohlédnutí za Smetanovskými dny v Plzni

Plzeň - Krajská metropole byla v měsíci březnu plna opravdu pestrého kulturního programu, zasahujícího snad do všech druhů umění. 

OHLÉDNUTÍ: Sukova Křečovická mše v Plzni poprvé?

Plzeň - Na tuto otázku nelze spolehlivě odpovědět. Jisté však je, že plzeňské chrámové sbory neměly pro nastudování, vzhledem k náročnosti skladby, dostatečný potenciál. Pokud jde o možné koncertní provedení, nepodařilo se získat jakoukoliv informaci. 

Pozvánka na výstavu

Plzeň - Ve foyer ČSOB Americká 60 je do 30. dubna 2018 k vidění společná výstava členů plzeňského regionu Sdružení výtvarníků ČR.

Zdeněk Vimr se rozloučil s Novou Českou písní

Plzeň - Lednovým koncertem, který se uskutečnil v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni, zakončil Zdeněk Vimr, známá osobnost celorepublikového významu v oblasti sborového zpěvu, svoji dlouholetou činnost se sborem Nová Česká píseň. V čele tohoto souboru stál 28 let a dovedl sbor na vysokou uměleckou úroveň. V souvislosti s tímto jeho rozhodnutím jsem si mu dovolila položit několik otázek. 

Pohovor na dopravce

Plzeň - Na plzeňské Střední průmyslové škole dopravní proběhl 15. března formou žákovské soutěže „Fiktivní přijímací pohovor do firmy“. 

Pozvánka na výstavu: Eva Hubatová - 20 let s hudbou

Plzeň - V rámci letošního 38. ročníku Festivalu Smetanovské dny probíhá v Domě hudby (1. 3. až 27. 4. 2018) jubilejní výstava nazvaná „Eva Hubatová - 20 let s hudbou“. 

Terezín očima žáků

Terezín, Plzeň - Dne 26. 2. 2018 navštívily 8. ročníky 2. ZŠ Plzeň pevnost Terezín.

Oblíbený pořad opět v Polanově síni

Plzeň - V Polanově síni Knihovny města Plzně proběhl 7. března 2018 oblíbený literárně-hudební pořad v podání plzeňské kapely „Klobouk dolů“.

Karel Klostermann inspirující

Plzeň - Karel Klostermann inspirující je název výstavy fotografií, která probíhá ve foyer Polanovy síně Knihovny města Plzně ke 170. výročí spisovatelova narození (13. 2. 1848).

Akce s Mysliveckou kapelou Atlas musela být kvůli chřipce zrušena

Plzeňský kraj - Současná chřipková epidemie ovlivňuje počty účastníků na společenských a kulturních akcích. 

Družina plná rekordů

I tak by se letos dala nazvat školní družina 28. základní školy v Plzni – Lobzích! Celoroční hru „Zvířecí rekordmani“ začátkem října slavnostně zahájil sám Martin Vobruba, tiskový mluvčí plzeňské ZOO, a to poutavou besedou o rekordmanech, kteří jsou chloubou i raritou této zoologické zahrady.

Zdraví jedlíci ve školní družině

Plzeň - Při honbě za zvířecími rekordmany se žáci ve školní družině 28. ZŠ naučí mnoho nového, a to nejen o zvířátkách, ale i o sobě. Děti bývají totiž hladové jako vlci, neposedné jako pytel blech, mazané jako lišky a zvědavé jako opice. Proto jsme využili příležitosti a při pátrání po rekordech zvířecích jedlíků jsme se zaměřili i na lidské stravování.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT