VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Od našich čtenářů

Úspěšný koncert ke Světovému dni zraku

Plzeň - Lions Club Plzeň Bohemia uspořádal společně s Plzeňskou filharmonií již třináctý koncert u příležitosti Světového dne zraku. Pod názvem Opera Gala proběhl 12. října v Měšťanské besedě.

Publikace Svět na prknech Polanovy síně

Svět na prknech Polanovy síně je název publikace, zachycující některé osobnosti a pořady uváděné v tomto známém kulturním sálku Knihovny města Plzně v průběhu uplynulých 25 let.  

Apel a povzdech k plzeňskému výročí

Máme rok významných státních výročí. A v tomto roce, plném vzpomínek a oslav, přeplněném politickými složitostmi, zcela zaniklo jedno plzeňské, významné a krásné výročí – 550 let od vytištění první české knihy – a to právě v městě Plzni.

Taje Altaje, jak se plní životní sen

„Taje Altaje - jak se plní životní sen“ je název výstavy, kterou uspořádal nově založený LIONS CLUB PLZEŇ LADIS, jako svoji první společenskou akci.

RECENZE: U nás to baLETÍ

Divadlo J. K. Tyla otevřelo další sezónu na Malé scéně Nového divadla premiérou baletu s inspirativním titulem U nás to baLETÍ.  

RECENZE: Ivan Ženatý zvedl posluchače Besedy ze židlí

Zahajovací koncert nové sezóny Plzeňské filharmonie nesl název Ivan Ženatý a Plzeňská filharmonie. 

RECENZE: Malá scéna Nového divadla uvedla dětské představení Prodáváme nevěstu

Zkrácenou verzi opery Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany má na svém repertoáru nově operní soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT).

Třídenní pouť v Žinkovech

Žinkovy - Svatováclavská pouť je v Žinkovech na jižním Plzeňsku tradicí, vždyť mají kostel, který je zasvěcen patronovi české země svatému Václavovi.

Dejte si pozor na slibující politiky

Blíží se volby senátní a do místních samospráv. Kandidáty je nám slibováno, co se všechno změní a jak jde o blaho lidí.

Hudba v synagogách plzeňského regionu

V rámci XVII. ročníku festivalu „Hudba v synagogách plzeňského regionu“ proběhl 17. září 2018 v plzeňské Staré synagoze úspěšný koncert.

Pan Zdeněk Boček slaví významné jubileum

Dne 22. září t. r. se dožívá krásného životního jubilea osmdesáti let pan Zdeněk Boček, který téměř celý svůj aktivní život prožil jako osobní řidič plzeňského Divadla J. K. Tyla, kam nastoupi již v roce 1965.

RECENZE: Lovecká hudba zazněla na loveckém zámku

Skladby s loveckou tématikou zazněly v rámci právě probíhajícího 26. ročníku festivalu Haydnovy hudební slavnosti v příhodném prostředí kaple klasicistního loveckého zámku Kozel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT