deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Sníh komplikje dopravu na Karlovarsku: Padající stromy omezují provoz na několika silnicích i na železnici. Zavřít musela Bečovská botanická zahrada.
Play-off NBA: Obhájci titulu, basketbalisté Denveru, vstoupili do série výhrou 114:103 nad Los Angeles Lakers.
Slováci sbírají peníze na munici pro Ukrajinu: Za pět dní do online sbírky přispělo více než 43 tisíc lidí, věnovali 2,7 milionů euro (přes 68 milionů korun).
Sníh uzavřel cestu do Prostřední Bečvy: Silničáři na Vsetínsku uzavřeli silnici III/4837 v úseku 7,3 kilometrů od Kněhyně. Průjezdná bude zřejmě odpoledne.
Rusko může vyhrotit útoky na Ukrajině: Institut pro studium války očekává zesílení bojů a ostřelování než dorazí nové americké dodávky.
Čínskou provincii Kuang-tung ohrožují povodně: V nejlidnatějším regionu v centrální části země stoupají hladiny k padesátileté vodě, ohrožují desítky milionů lidí.
Zemřel Josef Laufer: Známému herci a zpěvákovi bylo 84 let, poslední čtyři roky byl v umělém spánku v nemocnici.
Počasí omezuje vlaky v Karlovarském kraji: Železničáři museli přerušit provoz na tratích z Chebu i mezi Fr. Lázněmi a Vojtanovem.
Londýnský maraton hlásí rekordní účast: Na start se hodinu před polednem postaví 50 tisíc účastníků, poběží i 20 poslanců včetně ministra financí Hunta.
Z Aše do Hranic v Čechách nejedou vlaky: Železničáři provoz na trati přerušili kvůli důsledkům silného sněžení, obnovu očekávají po desáté dopoledne.
Meteorologové varují přes silným sněžením: Výstraha platí pro dopoledne a Karlovarský kraj. Místy padají i tři centimetry těžkého mokrého sněhu za hodinu.
Středočeští silničáři uzavřeli havarijní most: Kvůli poškození konstrukce museli v noci zablokovat cestu před obcí na silnici III/12144, objízdnou trasu vyznačili.
Spadlé stromy komplikují dopravu na Sokoovsku: Hasiči zasahují v Krásnu na silnici II/208 na úseku asi 4 kilometrů, další strom zablokoval místní silnici v Bukovanech.
Východ Spojených států zaplaví cikády: Po 200 let se současně vyrojí dvě potomstva hmyzu současně, vyletí jich biliony.
Češi v play-off NHL: Martin Nečas přispěl gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Caroliny 3:1 nad New York Islanders.
Fotovoltaika v Česku prudce roste: V roce 2019 bylo připojeno 3 400 nových elektráren, loni 83 000. Investice stouply za 5 let z jedné na 45 miliard korun.
Češi v play-off NHL: Boston porazil i díky jedné asistenci Davida Pastrňáka na svém ledě Toronto 5:1. Jediný gól hostů vstřelil David Kämpf.
Řidička vjela do dětské oslavy v Michiganu: Zemřeli 2 sourozenci ve věku 5 a 8 let, 13 osob je zraněných, žena byla podle policie zřejmě opilá.
Izraelští vojáci zastavili útok u Hebronu: Dva ozbrojenci se pokusili o napadení noži a střelnými zbraněmi, jednoho hlídka zastřelila, druhého odrazila.
Počasí zastavilo vlaky u Chebu: Na trati z města k hranici a do Norimberku je provoz přerušený podle odhadu železničářů do deváté hodiny ráno.
Česká armáda už hledá personál pro F-35: Pro každou stíhačku potřebuje získat a vycvičit tým 15 -20 odborníků.
Dva japonské vrtulníky havarovaly: Stroje námořnictva se zřejmě srazily při nočním cvičení nad Pacifikem jižně od Tokia. Zemřel 1 člověk, 7 je zraněných.
Večírek v Memphisu skončil tragicky: Po noční střelbě zemřeli nejméně dva lidé, víc než deset je zraněných, uvedla policie amerického státu Tennessee.
Neděle bude zamračená a studená: Přes den bude zataženo s přeháňkami, ve vyšších polohách sněhovými. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v noci mrazíky.
32. kolo španělské ligy: Fotbalisté Girony ve španělské lize porazili Cádiz 4:1 a na první Real Madrid ztrácejí 10 bodů.