Čtyři hasičské jednotky likvidovaly v pondělí po sedmé hodině večer požár bytového domu v Keřové ulici v Plzni. "Na místo vyrazili hasiči ze všech plzeňských stanic a dobrovolní hasiči z Bolevce. Požár zachvátil střechu domu. Do ulice přijelo pět cisteren, dva vozy s výškovou technikou a speciální hasicí zařízení Cobra," informovala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Obyvatele evakuovali městští strážníci a zdravotníci záchranky, kteří jako náhodní svědci dorazili na místo první. Kromě čtyř dospělých a dvou dětí z hořícího domu vynesli dva psy, tři hady a další drobné domácí mazlíčky. "Svlj domov museli po dobu zásahu opustit i obyvatelé vedlejšího domu. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Všichni si náhradní ubytování na dobu nezbytně nutnou zajistili sami, v případě potřeby jim byla nabídnuta pomoc od města Plzeň," uvedla Jakoubková s tím, že jednomu malému chlapci hasiči věnovali plyšového dráčka, aby lépe snášel krizovou situaci.

Když hasiči přijeli na místo události, ze střechy šlehaly zhruba pětimetrové plameny. "Hasičům komplikovaly zásah otovoltaické panely. Ty byly přichycené na konstrukci a s prohořením střechy hrozilo, že by se mohla zřítit. Po půl deváté dostali hasiči požár pod kontrolu, zcela zlikvidován byl krátce před třiadvacátou hodinou," dodala mluvčí.

Obyvatelé se pak mohli za doprovodu hasičů a policie vrátit do bytů pro osobní věci. Dům bude ale po nějakou dobu neobyvatelný. Přičina požáru je zatím v šetření. Škody jsou předběžně stanoveny na 3,5 milionu korun, pravděpodobně budou ale vyšší.