Hasiči bojují s požárem, který vypukl v sobotu kolem půl páté odpoledne ve strojovně chlazení Masokombinátu Plzeň v Podnikatelské ulici na Borských polích. Hořet začal kompresor, který tlačí čpavek. "V objektu se v době požáru z důvodu odstávky elektrické energie nikdo nenacházel," sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Hasiči během celého zásahu používali dýchací techniku, měřením byly zjištěny zvýšené koncentrace čpavku a oxidu uhličitého.

Podle operačního důstojníka hasičů se plameny rozšířily také na střechu masokombinátu, krátce před šestou hodinou už byl požár pod kontrolou.

Škody jdou do milionů

Hasiči uvedli, že mohl požár napáchat škodu až za deset milionů korun. Podle policie a zástupců firmy Schneider Group, které Masokombinát Plzen patří, se však škoda teprve vyčísluje. Jako pravděpodobná příčina se zatím jeví technická závada. Zda událost omezí provoz masokombinátu, zatím jasné není. "Momentálně probíhá vyšetřování, na místě jsou policejní a hasičští experti. Na základě jejich zjištění budou vyčísleny škody. Eventuální dopady na provoz jsou rovněž předmětem šetření expertů," řekla v neděli pro ČTK marketingová ředitelka Masokombinátu Plzeň Lucie Králová.

Část Podnikatelské ulice byla kvůli zásahu uzavřena, požár se dotkl také provozu autobusových linek 24 a 30, které nestavily v zastávce Vltava.