Požár prvního a druhého vagonu v železničním tunelu u Ejpovic zastavil v úterý pozdě večer provoz na trati mezi Plzní a Prahou. "Oheň se podařilo lokalizovat již personálu vlaku, použili k tomu přenosné hasicí přístroje. Ostatní cestující personál přemístil do nezasažených vagonů, následně byli všichni evakuováni do druhého tubusu, který opustili ve směru na Plzeň," popsal průběh události mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že šlo o první zásah tohoto typu od otevření tunelu v roce 2018.

Obžalovaná Lucie I. u okresního soudu.
Žena psala o zapálení migrantů. K soudu se v úterý nedostavila

Celkem bylo z vlakové souprav evakuováno 38 lidí. "Tři z nich skončili v péči záchranářů. Byli to dva členové personálu a jeden cestující," pokračoval Poncar. "Tři muže ve věku 22 až 67 let jsme transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Měli potíže po nadýchání zplodin. Nikdo z nich nebyl přímo ohrožen na životě," informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová s tím, že nikdo další ošetření nepotřeboval. Hasiči pro cestující přistavili evakuační autobus.

Zdroj: Youtube

Požár vlaku zastavil provoz na trati v sobou směrech. Vyprošťování soupravy z tubusu začalo před půlnocí, provoz na trati byl plně obnoven v půl třetí v noci. Předběžná škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. "Částka bude upřesněna po prohlídce soupravy. Mimořádná událost je v šetření, na soupravě proběhne komisionální prohlídka a teprve vyšetřování určí příčinu," řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Ejpovický tunel je dosud nejdelší tunel v ČR. Měří 4150 metrů a do provozu byl uveden po pěti letech výstavby poprvé 15. listopadu 2018, v obou tubusech je plný provoz od prosince 2018.

Téměř dvěma stovkám zaměstnancům firmy Pilsen Steel radily v pondělí ve fabrice odbory
Odbory jednaly s pracovníky plzeňských hutí