„Z důvodu zakouření prostoru dvora, kdy se kouř dostal i dovnitř budovy, jsme pomocí výškové techniky evakuovali šest lidí, dvě osoby jsme vyvedli vnitřkem budovy ve vyváděcích maskách,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Dalších 42 lidí se ze zakouřeného domu evakuovalo samo ještě před příjezdem hasičů. Bytové jednotky nebyly ohněm zasaženy, lokalizaci požáru hasiči hlásili krátce před dvanáctou hodinou. „Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, zasahujeme v dýchací technice,“ komentoval zásah v jeho průběhu mluvčí hasičů.

„Požár byl ve sklepní kóji, dále na dvoře, kde zasáhl garáž a dřevo, dále se také oheň dostal na fasádu, na níž se přenesl přes vsrtvu popínavých rostlin," informoval Poncar po půl jedné, když ještě nebyl požár zcela zlikvidován.

„Po průzkumu a odvětrání jsme zjistili, že v kóji k požáru nedošlo, ale objekt byl pouze silně zakouřen. Požár tedy zasáhl pouze dvůr, fasádu a budovu na dvoře. Škoda je předběžně 500 tisíc korun, příčina je v šetření," dodal po skončení zásahu mluvčí.

Na místě byly také hlídky policistů. „Zajišťují okolí domu a zamezují přístup osobám do ulice,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Kvůli požáru nikdo nepotřeboval péči záchranářů. „Výjezdová skupina zůstává na místě po domluvě s velícím důstojníkem HZS," hlásila ještě po 13. hodině za záchranáře Mária Svobodová.