Plameny vylekaly i vozíčkářku Janu Sokolovou, která v domě také bydlí. „Zrovna jsem se vracela domů z pošty, když jsem slyšela, že někdo křičí, že v domě hoří. Lekla jsem se, že to je u mě v bytě. Pak jsem sice zjistila, že to je o patro výš, ale nic takového samozřejmě nepřeji nikomu,“ říká žena. Podle ní patří velká pochvala zejména hasičům. Přijeli bleskově a ochotně pomáhali nemohoucím lidem před dům, kde pro ně byl připravený autobus do doby, než se mohli vrátit domů.

Ještě v pátek byl celý dům vzhůru nohama. Městská charita, která se stará o lidi v domě, vyslala na pomoc posily. „Naši lidé pomáhají s úklidem po požáru. Mají k dispozici i vysoušeče,“ popsala včera Anna Srbová z Městské charity.

Byt, v němž hořelo, obývají tři ženy, z nichž jedna je na invalidním vozíčku. Nyní je v péči své tety. I o její dvě spolubydlící je postaráno do doby, než bude jejich byt znovu obyvatelný. Všichni ostatní lidé se mohli po uhašení požáru a odvětrání objektu vrátit do svých bytů. Během pátku ale v domě nefungovala elektřina, a tak měli obyvatelé k dispozici alespoň plynové vařiče, aby si mohli uvařit čaj nebo kávu.

Požár, který způsobil zhruba půlmilionovou škodu, vypukl kolem 17. hodiny. V jednu chvíli dokonce šlehaly plameny z okna. Celý objekt zamořil hustý dým. Záchranáři odvezli do nemocnice 42letého muže, který pomáhal nemohoucí ženě z bytu a nadýchal se zplodin. Při požáru prasklo ústřední topení, a proto museli hasiči ještě odčerpávat vodu, která z topení vytékala. Kaznějovská ulice byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena.