K prvnímu případu vyjížděli v pondělí, kdy po deváté hodině večer přijal operační důstojník oznámení od 46letého muže, který chtěl ukončit svůj život skokem z jeřábu. První se na místo dostavili policisté z obvodního oddělení Plzeň-Slovany. Hlídka se s mužem, který seděl na věžovém jeřábu ve čtyřicetimetrové výšce, okamžitě spojila a navázala s ním kontakt.

„Během několikaminutového rozhovoru policisté muže uklidnili a přesvědčili ho, aby vyčkal na pomoc. Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří společně s jedním z policistů vylezli za mužem na jeřáb. Asi po půl hodině vyjednávání se jim ho podařilo úplně uklidnit, muž začal spolupracovat a společně s hasiči a policisty sestoupil na zem,“ popsala ve čtvrtek policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Muže si následně převzali do péče záchranáři.

Podruhé plzeňští policisté, tentokrát z obvodního oddělení na Lochotíně, prokázali odvahu při čtvrtečním požáru v Sokolovské ulici v Plzni, který byl hlášen po osmé hodině ráno.

Policie ČR - ilustrační foto.
Policisté pátrají po zlodějích bronzových špon. Zachytila je kamera

Po příjezdu na místo neváhali a ze zakouřeného domu začali okamžitě evakuovat jeho obyvatele. „Mezitím se na místo dostavili hasiči, kterým se podařilo požár lokalizovat a zlikvidovat. Běhen prvotního zásahu se dva policisté nadýchali kouře a oba proto byli následně předáni do péče záchranářů. K dalšímu zranění, díky včasnému zásahu policistů, naštěstí nedošlo,“ uvedla po čtvrtečním zásahu Raindlová.

Oba policisté utrpěli jen lehkou újmu a po chvíli se mohli vrátit zpět do služby. Dle prvotního šetření byla příčinou požáru technická závada.