Hořelo ve třetím nadzemním podlaží v jednom z bytů ubytovny. Evakuovali jsme 63 osob - 26 dospělých a 37 dětí. Na místě zásahu byl pro evakuované přistaven náš autobus,“ informoval krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

Zdroj: Youtube

Dva z nájemníků si ale musela převzít do péče záchranná služba. „Nadýchali se zplodin. Muže a ženu jsme převezli do Fakultní nemocnice v Plzni, oba byli mimo ohrožení života,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Oheň podle hasičů jako takový zasáhl zejména kuchyň a jeho zplodiny se rozšířily i do vedlejšího pokoje. Zakouření ostatních prostor bylo minimální. „Po předběžném ohledání požářiště a odvětrání objektu se obyvatelé ostatních bytů mohli vrátit. Škoda je prozatím 500 tisíc korun. Dnes bude probíhat došetření. Jako příčina se prozatím jeví technická závada na lednici,“ uzavřel Poncar.

První k hořícímu domu dorazili policisté z obvodního oddělení Plzeň Bory a jejich kolegové ze speciální pořádkové jednotky. „Celý dům byl silně zakouřený, kdy oheň byl vidět v okně ve druhém patře. Policisté neváhali a začali osoby z hořícího domu evakuovat. V evakuaci pokračovali i po příjezdu hasičů," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Požár rodinného domu v Plasích.
Požár rodinného domu v Plasích. Dva lidé jsou po výbuchu zranění

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, prověřují veškeré okolnosti a vyhodnocují stopy, které zajistili na místě požáru," uvedla dále.