Před půl druhou v noci na úterý se profesionálním hasičům na všech třech plzeňských stanicích rozezněl poplach. V panelovém domě v Brněnské ulici na Vinicích hořelo. "Přivolaní policisté zahájili před půl druhou evakuaci a přivolali hasiče a záchrannou službu," infotrmovala mluvčí policie Veronika Hokrová. Celkem bylo evakuováno 70 lidí, dva z nich odvazla záchranná služba. "Muže, ročník 2001, jsme ošetřili a ponechali na místě. O pět let staršího muže a ženu, ročník 1954, jsme převezli k ošetření do nemocnice. V jejich případě se jednalo o potíže s dýcháním, uvedla ke zdravotnímu stavu zraněných mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Profesionálním hasičům pomáhala i jednotka dobrovolníků z Bolevce. "Zasahovalo se v dýchací technice, prostor byl silně zakouřen," popsal situaci na místě Poncar. "Oheň zcela zničil jeden byt a poškodil i byt o patro výš. Předběžná škoda byla vyčíslena na 3,5 milionu korun," doplnil Poncar s tím, že třem lidem zajistilo město náhradní ubytování.

Během úterního odpoledne dorazí na místo statik, znalci, kriminalisté i vyšetřovatel hasičů. "Zasažený dům v současné chvíli střežíme," doplnila mluvčí policie. Příčina a okolnosti požáru jsou předmětem dalšího prověřování.