U požáru řadových garáží zasahovali v sobotu kolem půl 3 odpoledne hasiči. Po příjezdu na místo nedaleko plzeňské nákupní zóny Area Bory ještě netušili, že by mohlo dojít k výbuchu.  

Velitel zásahu si ještě vyžádal výjezd posilové cisterny. Obával se totiž, že se oheň dál rozšíří mezi řadové garáže. Požár se ale podařilo dostat pod kontrolu do deseti minut.

František Rajtoral
OBRAZEM: Fotbalová kariéra Františka Rajtorala

Z hořící garáže vynesli hasiči svářecí soupravu a dokonce dvě tlakové láhve s LPG. Potom použili termokameru a přeměřili plynové lahve, nebezpečí jejich výbuchu vyloučili.

„Aby hasiči zkontrolovali, zda se požár nerozšířil do přilehlých prostor, museli použít i rozbrušovací pilu a vylamovače zámků," sdělila mluvčí sboru Pavla Jakoubková. "Majitelé těchto násilně otevřených garáží byli kontaktováni prostřednictvím Policie ČR," dodala Jakoubková.

Požár napáchal škody předběžně za 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na půl milionu korun. „Příčiny vzniku požáru se nadále prošetřují, mezi možné patří nedbalost při svařování," řekla k události mluvčí hasičů.

Monika Krausová