Vláda pokračuje ve zpřísňování epidemiologických nařízení. Do včerejška musely mít hospody zavřeno od půlnoci do 6 hodin ráno, ode dneška povinně zavřou už ve 22 hodin. Zatímco nový ministr zdravotnictví Roman Prymula hodnotí opatření jako nezbytné, které ekonomiku nezruinuje, restauratéři ho považují za likvidační. Někteří navrhují posunutí zavírací doby na 23. hodinu.

„Chápeme omezení otevírací doby u diskoték a barů. Proč se ale nařízení vztahuje i na restaurace a hospody, které nikdy nebyly vnímány jako významný zdroj nákazy? Hosté jsou zodpovědní a dodržují hygienická nařízení,“ říká Luboš Kastner, spolumajitel sítě restaurací Hospodska, která v Plzni provozuje mimo jiné Potrefenou Husu, Plzeňku nebo Lékárnu, a zástupce restauratérů v rámci Asociace malých a středních podniků.

O nás bez nás

„Pokud máme zavírat ve 22 hodin, budeme muset poslední objednávky přijímat už ve 21 hodin. Pro restaurace to znamená až třicetiprocentní výpadek v denních tržbách, což je likvidační. Navrhli jsme proto vládě kompromis, a to přijímat poslední objednávky ve 22 hodin a zavírat ve 23 hodin. Ta nás ale ignoruje, žádnou odpověď jsme nedostali. Je smutné, že stát s restauratéry nová opatření vůbec neprobírá. Rozhoduje se o nás plošně a šmahem a nikdo se nás na nic neptá,“ uvádí dále.

Podobně vnímá omezení otevírací doby také Asociace hotelů a restaurací ČR, která uvádí, že lidé dnes v restauracích dodržují nastavená pravidla bezpečnosti, čímž se minimalizovala rizika přenosu nákazy. Problém je podle ní v tom, že stát nová opatření nijak nekonzultuje s odborníky z praxe.

Situace netrápí jen velké restaurace, ale i hospody v menších obcích. „Nové nařízení nás omezí především v pátek a sobotu, kdy jsou naši štamgasti zvyklí bavit se dlouho přes půlnoc. Ještě větší ztráty nám ale působí rušení akcí, které jsme měli dlouhodobě nasmlouvané,“ říká Adam Mezera, provozovatel Restaurace Na Hřišti v Městě Touškov a letošní vítěz soutěže Gambrinus Mistr výčepní.

Dopady očekává také Prazdroj

„I když je aktuální opatření lepší než to, co jsme zažili na jaře, očekáváme, že bude mít další ekonomické dopady na hospody a restaurace. Jaké budou, uvidíme podle toho, jak budou lidé pokračovat v podpoře tohoto zkoušeného odvětví,“ uvádí manažerka komunikace Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková s tím, že nové opatření se zatím na objednávkách piva nestihlo projevit. „Většina našich zákazníků si objednává pivo s týdenním nebo dvoutýdenním předstihem. Proto očekáváme, že s omezením otevírací doby se dokážou vyrovnat a nebude potřeba neprodané pivo nijak nahrazovat,“ dodává.