Na výběr je Home office – dobrý pomocník, ale zlý pán, Jak uvažuje personalista - náborář?, Jak si uhlídat své peníze?, K čemu je nám národní soustava kvalifikací? a Ke kariérovému poradci na preventivní prohlídku. Na závěr dne si jako každý den budete moci zacvičit s lektory centra Krašovská.

Celý program je streamován na youtube kanálu veletrhu, a tak i když vás vyláká ven krásné počasí, můžete si ho pustit ještě několik týdnů ze záznamu. Naopak poradenský program a on-line setkání s personalisty na virtuálních stáncích jsou k dispozici už právě jen 1. dubna.

Mezi vystavujícími jsou významné podniky, např. AKKA Czech Republic, Drůbežářský závod Klatovy, Wienerberger, Daikin, Kermi, Possehl Electronics Czech Republic, Konplan, STOELZLE UNION či Valeo Autoklimatizace.

Na snímku ředitelka Centrálního nákupu Plzeňského kraje Jana Dubcová (vlevo) a moderátorka Adéla Havlová (vpravo).
Plzeňský kraj seznámí dodavatele se svými investičními akcemi na rok 2021

Nabízené pracovní pozice jsou opravdu různorodé, od dělnických přes technické až po manažerské: testovací inženýr, strojní technik, skladník technického materiálu, datový analytik, technik kamerových systémů, konstruktér, pracovník technické dokumentace, míchač, obsluha udíren, obsluha balících a etiketovacích strojů, strojník, seřizovač kontrolních automatů, dělník keramické výroby, obsluha lisu, provozní elektrikář, řidič VZV, řidič kolového nakladače, operátor call centra, třídička, vedoucí projektů ve výrobě, plánovač / normovač, pracovník zákaznických objednávek, servisní technik, referent nákupu, manažer technického servisu - vstřikování plastů, lisař, logistik, operátor/ka výroby, kontrolor/ka kvality a další.

Na veletrhu jako každoročně byly vyhlášeny ceny pro podniky přátelské rodině Mamma/Parent Friendly za rok 2020. Letos je získaly tyto společnosti: Bohemia Sekt, RSF Elektronik a Sony DADC Czech Republic.

První dva dny navštívilo virtuální veletrh na webu www.veletrhPRACE.online přes 1200 návštěvníků, kteří v průměru viděli 14 stránek, jak uvádějí statistiky webu. Celý web je přehledný a uživatelsky "přátelský", návštěvník se může připojit z počítače, z mobilu i tabletu. Organizátoři doporučují účastníkům registraci, která umožňuje vstup do individuálních poraden a do programu na stáncích firem.

Drkání nahradilo zvony, které odletěly do Říma. Drkalo se v Mrákově, Brnířově, Hluboké, Prapořištích, Tlumačově, Postřekově, Loučimi či Spáňově.
Nezvyklé Velikonoce. Některé mše budou pod širým nebem, koledovat se bude z okna

„Chtěli bychom dodat odvahu těm, kteří se na veletrh připojují a váhají se vstupem do virtuálních místností firemních stánků. Nic není nahráváno ani streamováno," říká Jana Brabcová za organizátora. „Na stáncích na vás sympatičtí personalisté, kteří vám rádi pomohou a poradí, jak pustit mikrofon či kameru. Můžete ale také s personalisty pouze chatovat či mluvit bez kamery," pokračuje.

V poradnách se můžete setkat s pracovním právníkem, poradcem EURES pro práci v zahraničí, s kariérovými poradci, kteří poradí s životopisem či s přípravou na pracovní pohovor, s pracovním psychologem či s odborníky z Diakonie Západ, kteří pomohou v těžké životní situaci, ať už se jedná o oddlužení, sociální dávky, finanční problematiku a mnohé další. Nově je možno navštívit i poradnu pro cizince (i v cizích jazycích), kde je možno řešit např. špatné pracovní podmínky, nevyplacenou mzdu nebo kontakt s českými úřady. „Kliknout na web veletrhu se prostě vyplatí, i když práci právě nehledáte a chcete si třeba jen udělat přehled o trhu práce v našem kraji," dodává Brabcová.