Kromě virtuálních firemních stánků s nabídkou pracovních pozic přinese i bohatý přednáškový a poradenský program. Registrace je zdarma, díky ní si zájemci už mohou zarezervovat termín do individuálních poraden.

Přednášky se týkají například pracovně právní problematiky v době covidu, přípravy na pohovor, práce v zahraničí i dalších témat. Najdete mezi nimi také přednášky s názvem Jak se nezbláznit z covidu nebo Jak se pozná, že už jsem se zbláznil. Všechny přednášky budou vysílány na youtube kanálu a je možné si je pustit opakovaně ze záznamu.

„Součástí veletrhu je také poradenství, kam jsme i z důvodu dlouhotrvajících pandemických opatření letos zařadili kromě standardních témat například poradnu první psychologické pomoci, poradnu pro lidi v těžkých životních situacích a také poradnu pro cizince pracující v ČR, kde konzultanti hovoří česky i anglicky,“ říká Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia, která akci organizuje.

Na webu www.veletrhprace.online už návštěvník najde přesné časy konání přednášek i poraden. „Účast na veletrhu se vyplatí, i když práci právě nehledáte – uděláte si přehled o trhu práce v Plzeňském kraji, poslechnete si zdarma přednášky odborníků na aktuální témata a můžete rychle online zkonzultovat řadu věcí, které vám leží v hlavě,“ doplňuje Brabcová.

Součástí programu jako každoročně bude také vyhlášení ocenění pro podniky přátelské rodině Mamma Parent Friendly za rok 2020, které Grafia uděluje už od roku 2009.