Motto: „Když zakázku nestihnu já, mohl by ji stihnout někdo jiný."

Důvodem, proč jsem za panem Zajíčkem přišla je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana plzeňského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na truhláře Josefa Zajíčka zaslal jeho zákazník Josef Hartan z Plzně. U něj doma mu z dílny Josefa Zajíčka dělá radost nová kuchyň, noční stolky, poličky, obložky na schody, skříňka do koupelny, botník a předsíňová stěna. Podle něho je Josef Zajíček vždy dobře naladěný, usměvavý a ochotný prodiskutovat jakýkoliv problém týkající se dřeva.

Úspěch své živnosti připisuje Josef Zajíček několika zásadám. Především pracovat kvalitně a dodržet termín. „Zákazníci se ke mně vrací. Když už pro někoho udělám třeba schody a on se na mě třeba za rok obrátí, že potřebuje nový práh, nemůžu ho odmítnout.“

Nejlepší odměnou po práci je pro Josefa Zajíčka cestování a hokej. Přesto, že pracuje ve své dílně celý týden včetně sobot a nedělí, čas na sport si najde.

Josefa Zajíčka jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu.

Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
Snažím se vyrobit zákazníkovi vše, na co si vzpomene a co já zvládnu. Zatím jsem zvládl všechno a před ničím jsem neutekl. Se zákazníkem se na jeho výrobku vzájemně domluvíme, pokud něco technicky nejde, hledáme společné řešení. Zákazník musí být s výrobkem spokojený.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
Přestože jsem většinou po dni plné práce dost unavený, rád si zahraji hokej. Je to sice zase aktivita, ale úplně jiná. Pročistím si hlavu, zapomenu na všechny starosti. Rád také jezdím s rodinou na dovolenou do Chorvatska a tam odpočívám.