V podkroví rodinného domu bydlí pekařka s manželem, v přízemí je pekárna, na kterou navazuje malý krámek s prodejem pečiva a mini zákusků. Dohromady tu pracuje sehraný sedmičlenný tým.

Vlasta se věnuje pekařině od útlého dětství, vlastní pekárna, kterou si mohla po sametové revoluci otevřít, je pro ni splněným dívčím snem. „Peču už od svých šesti let. Když mi bylo asi patnáct, poštěstilo se mi, a dostala jsem od paní Svobodové z Dolní Bělé na severním Plzeňsku recept na svatební koláčky," vysvětluje pekařka.

Na návštěvě v plzeňské pekárně Croûte
To si dám. Do Croûte si chodí Plzeňáci křupnout, pečivem vždy voní celá ulice

Recept z Dolní Bělé se stal základem pro vyhlášené svatební koláče se šlehaným máslem, se kterými se Vlasta v roce 2013 stala držitelkou značky Regionální potravina Plzeňského kraje.

K Markovi se chodí pro výborné pečivo, zákusky i cukroví, které tu pečou celoročně, ale i na kus řeči. „Já sem chodím hlavně kvůli holkám," šibalsky pomrkává Jaromír Mašek. Marcela Bílková, která pracuje v nedaleké lochotínské nemocnici, se v pekárně zastavila po směně. „Líbí se mi, že mají čerstvé pečivo celý den a pokaždé trošku jiný sortiment. Chodím si sem hlavně pro plněné bochánky, konikovské koláče a minizákusky," doplňuje zákaznice.

Dobroty z Mitty
To si dám. Do plzeňské pekárny Mitty se chodí pro pistáciovou cookiesku

V pekárně pojmenované podle patrona perníkářů svatého Marka nehrají na nejnovější trendy, ale na staročeské recepty, které Vlasta mírně upravuje. Vstává každý den o půl čtvrté ráno, protože podle ní se dobré pečivo nedá urychlit.

Začínajícím pekařům a cukrářům Vlasta radí: „Držte se kvality, protože zákazník si každý přešlap pamatuje a už by se k vám nemusel vrátit."