Pekárna otevřela v květnu 2021 jako sesterský podnik Waltera, který se specializuje na snídaně, brunch a drinky. „Vznik Mitty souvisí s tím, že jsme si ve Walterovi chtěli péct vlastní pečivo, ze kterého děláme oblíbené obložené chleby. Když jsme zvládli vytvořit chutné produkty, tak nám přišlo škoda je neprodávat. A pak se uvolnil tento prostor," popisuje zakladatelka Anička Kučerová vznik podniku.

Zákazníci v pekárně najdou široký sortiment slaného i sladkého pečiva a výbornou kávu. Je tu rušno už od brzkého rána. Každý den tu na milovníky pečiva čekají bramborové chleby s kmínem nebo celožitné se semínky. V pátek pak Mitty peče speciální ochucené chleby s pekanovými ořechy nebo olivami. Mezi sladkým vede pistáciová cookieska. Vyhlášený je i danish z překládaného těsta, ve kterém se snoubí vanilkový krém s malinami či borůvkami, a maracujový koláč.

Rudi Kolndrekaj si splnil sen. Jeho Rud´s pizza je stále oblíbenější
Pizza nad zlato. Příběh Rudiho z Kosova připomíná pohádku

Pravidelným zákazníkem je i dvouletý Kubík Pinker. „Kubík má nejraději croissaint, cookiesku a loupák. Takhle utratím každý měsíc svoji mateřskou," směje se jeho maminka.

Barista Jakub Pátý pracuje v Mitty už více než rok. „Jsem tu šťastný, neměnil bych. Mám rád atmosféru espresso barů a tohle je snad jediný v Plzni. Jiný si nevybavuji," doplňuje.

Kafe Smetanka v Plzni na Homolce je oblíbeným místem setkávání u dobré kávy. Projekt získal i ocenění v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2021
Mladí lidé si v oceněné kavárně dávají rande. Turka jim tam ale nenabídnou

Mitty láká k příjemnému posezení uvnitř i venku na zahrádce, která je součástí parku.