Pokud půjdete po Bezručovce po čichu, nemůžete malý obchůdek s pekárnou minout. Vůně máslového pečiva se line půlkou ulice. Croûte tu má svoje místo a spokojené zákazníky od roku 2019. K podnikatelským začátkům Josef dodává: „Žádnou velkou reklamu jsem neměl. Otevřel jsem a doufal, že lidi přijdou. A naštěstí začali chodit."

Svým zákazníkům nabízí několik druhů kváskového chleba a vyhlášené croissanty, které plní zajímavými náplněmi. „U mě vede pistáciová s meruňkami, oblíbenou mám ale i maracujovou s jahodami," hlásí Michaela Drábková, která si k Josefovi chodila pro makronky už v době, kdy měl otevřenou cukrárnu na Roudné. Pekárna je vybavena i pákovým espressovačem. Zákazníci tak často odcházejí v jedné ruce s pečivem, v druhé ruce s kelímkem výběrové kávy.

Dobroty z Mitty
To si dám. Do plzeňské pekárny Mitty se chodí pro pistáciovou cookiesku

Pro Josefa je důležité, aby měl nad celým procesem dohled. Momentálně tak neplánuje navýšení kapacity podniku. Chce nabízet poctivé pečivo. V praxi to znamená, že pokud nechcete odejít z pekárny s prázdnou, je lepší si dopředu zavolat a oblíbený chléb, bagetu či croissant zarezervovat.

Croûte přinesla na plzeňskou pekárenskou scénu něco nového. Spojení prodejny přímo s výrobnou. Dýchne tu na vás francouzská poctivost, když otevřete dveře a před sebou vidíte pec, kde se právě peče chleba.