Předseda představenstva firmy Tomáš Krsek včera oficiálně podepsal kontrakt na dodávku kompletní trakční výzbroje pro pětivozové jednotky metra pro město Su-čou. Dodávky budou do Asie směřovat od října 2012 do března 2014.

„Tento úspěch je pro nás velmi důležitý, protože Čína je prudce se rozvíjející trh s velkým potenciálem a představuje pro nás další obchodní příležitost,“ řekl Krsek.

Zakázku získalo konsorcium složené ze Škoda Electric a Kingway Transportation. Součástí smlouvy je i opce na dalších patnáct souprav.

Jednotka se bude skládat ze tří motorových a dvou vlečných vozů s maximální rychlostí devadesát kilometrů za hodinu. Na jednu soupravu metra připadne celkem dvanáct motoru. které též dodá Škoda Electric. Vozy budou napájeny pantografem s napětím 1500V DC.

V krátké době se jedná o několikátou zakázku Škoda Electric na zahraničních trzích. Nedávno podepsala kontrakt v hodnotě dvou miliard korun na dodávku kompletního elektrického a mechanického pohonu pro osmdesáti čtyřnápravových elektrických lokomotiv pro turecké dráhy.

Plzeňským firmám se v poslední době v zahraničí velmi daří. Smlouvy tam nedávno uzavřely například i Škoda Power nebo TS Plzeň.