Díky bezpečnostní a komfortní výbavě dle nejmodernějších standardů má být Škoda D’CITY optimálním řešením pro městský i meziměstský provoz. „Cestující jistě kromě prostorného interiéru a pohodlné výbavy ocení i snadný nástup a výstup do vozu. Vůz totiž disponuje funkcí kneeling – naklánění vozu u každé zastávky,“ přiblížil Martin Schlosser, obchodní manažer pro kolová vozidla ve společnosti Škoda Electric. Osoby se ztíženou pohyblivostí nepochybně ocení také vyklápěcí rampu.

Škoda Transportation vstupuje na nový trh, dodá armádě dieselové autobusy.
Škoda Transportation vstupuje na nový trh. Dodá armádě naftové autobusy

Velikostně je autobus optimální pro průjezd ulicemi měst. Na délku měří 9,5 metru, na výšku lehce přes 3 metry a šířkově zabírá 2,4 metru. Interiér vozidla je prostorný a provozovatelé si mohou při objednávce sami určit počet sedaček od 30 do 36, dle svých potřeb nebo upravit konfiguraci dveří i vybavení. Nechybí klimatizace anebo nezávislé topení.

Dieselový motor Cummins ISBE o výkonu 182kW splňuje aktuálně nejvyšší normu Euro 6. „V letošním roce jsme výrazně rozšířili naši nabídku o dieselové autobusy. Vyšli jsme tím naproti zájmu zákazníků o dieselové autobusy, které jsou ekonomicky výhodné a nabízí komfortní řešení pro cestování,“ vysvětlil Martin Schlosser a doplnil, že společnost nyní nabízí kompletní kolová vozidla pro městskou, příměstskou, meziměstskou i zájezdovou dopravu.

Škoda Transportation

Mezi výrobky Škody Transportation patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídicí a pohonné systémy pro dopravní systémy.

Škoda Transportation má v České republice několik dceřiných společností, například společnosti Škoda Electric, Škoda Vagonka nebo Škoda Pars. Další firmy jsou ale i v Německu, Finsku, Maďarsku a Rusku.

Ve svých společnostech zaměstnává přes pět a půl tisíce lidí.

Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala v posledním roce 1,73 miliardy Kč.