Tento dekoratér nápojových sklenic před ukončením výroby v SHH odebíral dvě třetiny její produkce. Podle ředitele a předsedy představenstva SHH Romana Lauterkrance se ale ani v souvislosti s touto změnou zdejší výroba skla neobnoví. SHH tak zřejmě zůstane jen obchodní značkou. Podle dostupných informací byl Sahm již dříve spoluvlastníkem SHH. Zbylý podíl koupil od manžela bývalé europoslankyně Jany Bobošíkové Pavla Bobošíka. Ten už prodal Němcům také třetinu českého Sahmu.
SHH ukončila výrobu po 102 letech letos na konci června a propustila 72 z 84 lidí. „Jak jsem uváděl už před čtyřmi měsíci, výrobu nebudeme moci obnovit, pokud budou chtít propuštění zaměstnanci vyplatit odstupné. Byla to volba buď výplaty, nebo zůstanou peníze na restart,“ říká Lauterkranc. Vzhledem k tomu, že zaměstnanci v červnu zvolili jistotu a peníze ihned a Sahm zřejmě nebude chtít investovat potřebnou částku na rozjezd výroby, pece zůstanou s největší pravděpodobností vychladlé.
Ve sklárně podle Lauterkrancových slov do dnešního dne zbylo asi šest zaměstnanců. Tito lidé zajišťují, aby se tu nekradlo, aby měla obec ze sklárny i nadále zajištěnou dodávku vody a vyřizují administrativní záležitosti.
Lauterkranc Deníku sdělil, že SHH prodala byty, které měla ve svém vlastnictví, všem propuštěným pracovníkům vyplatila odstupné, splatila už veškeré úvěry, nedluží nic dodavatelům a není insolventní. Nutnost ukončení výroby vysvětlovalo vedení sklárny už od počátku června světovou hospodářskou krizí a rapidním snížením zakázek. Pivovary se prý chovají opatrně a ve větším množství nenakupují, i když jim docházejí půllitry na propagaci a marketing. Někteří zaměstnanci a i bývalí funkcionáři jsou ale přesvědčeni o tom, že za současný stav může špatné hospodaření sklárny. Říkají, že spotřebního zboží, jako jsou sklenice, se přece nemůže krize tak výrazně dotknout.